Захисники вітчизни потребують духовного проводу і опіки

Уже найближчим часом священики можуть стати штатними капеланами у військових структурах

фото: архів
Кабінет Міністрів України розпорядився до 1 серпня 2014 року розробити та затвердити положення про службу військового духовенства (капеланську службу) в Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі України. 
Про це йдеться в урядовому документі від 2 липня 2014 року №677-р, який набув чинності з моменту прийняття, повідомляє Інститут релігійної свободи. Відповідні положення доручили розробити Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ та адміністрації Державної прикордонної служби.
Передбачається, що священнослужителів, які запропоновані релігійними організаціями та успішно пройшли відбір, працевлаштують з укладенням відповідних трудових договорів у підрозділи Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Вони належатимуть до персоналу цих військових формувань і стануть військовими священиками (капеланами).

Степан Сус, голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ:
– Насамперед слід зазначити, що це відродження структури військового капеланства. З історії ми знаємо, що український солдат завжди поруч себе бачив українського військового капелана. Українська армія завжди виховувалася на християнських ідеалах. Це дуже важливо, що в Україні відродиться ця інституція. Напевно, знадобиться час для того, аби адаптувати Церкву до всіх потреб і правил, які є у війську. А от що стосується кандидатів на військових капеланів, то їх кожна релігійна конфесія вибиратиме з числа тих священиків, які захочуть служити у війську. Священики пройдуть військову підготовку. Нині обговорюється формат такого навчання. Кожен представник тої чи тої конфесії, який перебуває на військовій службі, зможе зустрітись у визначений час із військовим капеланом.
Після затвердження положень про капеланську службу Міноборони, МВС та ДПС України повин­ні здійснити у місячний термін відбір осіб з числа священнослужителів, які запропоновані релігійними організаціями, згідно зі  встановленими вимогами. Основним завданням військових священиків-капеланів буде забезпечення душпастирської опіки військовослужбовців і резервістів Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Крім того, Кабмін розпорядився забезпечити організацію навчання військових священиків (капеланів) основ військової справи, а також їх військово-гуманітарну та військово-психологічну підготовку.  
Міністерству соціальної політики доручено підготувати пропозиції щодо допов­нення Класифікатора професій професією, за якою забезпечується душпастирська опіка військовослужбовців і резервістів Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. На Міністерство культури поклали обов’язок  сприяти координації спів­праці релігійних організацій з Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та адміністрацією Державної прикордонної служби з питань служби військового духовенства (капеланської служби). 
Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх років не раз наголошувала на необхідності запровадження інституту військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. З цією метою у 2009 році при Міністерстві оборони України створили Раду в справах душпастирської опіки. А в квітні 2011-ого наказом Міноборони була затверджена Концепція душпастирської опіки в Збройних силах України, розроблена за участі представників Церков і релігійних організацій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3905 / 3.99MB / SQL:{query_count}