“Це російсько-українська війна”

Такими словами окреслив Блаженніший Любомир Гузар події на сході України

До його мудрого, виваженого слова дослухаються і поважні авторитети, і пересічні люди, бо він завжди говорить просто і щиро, вміє не тільки точно означити проблему, а й дати пораду, що маємо робити, аби її вирішити. 
У інтерв’ю журналу “Фокус” колишній глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар дав відповіді на питання, що сьогодні хвилюють ледь не кожного українця. 
Ось основні тези цієї розмови.
“Це російсько-українська війна. І цей конфлікт не виник учора, його послідовно готували років десять. Ті, хто був при владі в Україні, певною мірою були ставлениками Росії. І те, що ми сьогодні маємо на сході, – це результат зомбування людей, яких довгі роки годували однією і тією ж брехнею. Вони й повірили”.
***
“Росія обробляла Західну Європу точно так само, як і людей на сході нашої країни. Подивіться на Крим. У січні цього року я поїхав туди, щоб відпочити біля моря. Там уже почалися антиукраїнські хвилювання. І мені кажуть: “У нас не було в Криму проукраїнських телевізійних або радіопрограм. Так, були програми російською, українською мовою, але всі вони були проросійськими”. Та ж історія і з Донбасом: навіть якщо радіохвиля була українська, душа і думка її були російськими. І вони говорили те, що потрібно було Росії. Тому київський Майдан для них був чимось чужим і ворожим”.
***
“Там (на сході України – “Пошта”) не було свободи. Люди жили і продовжують жити в страху. Знадобиться дуже багато часу, щоб вони навчилися бути вільними”.
***
“Владі потрібно позбутися нечесних людей, яких там все ще дуже багато. На їх місце слід поставити впливових і шанованих людей, які власним прикладом демонструватимуть гідний спосіб життя, зможуть змінювати мислення інших”.
***
“У нас сила-силенна політиків. Подумати тільки – більше 200 зареєстрованих партій! Це ж, вибачте, ідіотизм. Політики є, а ось державних мужів немає”.
***
“У нас є Всеукраїнська Рада Церков – організація, аналогів якої ніде в світі більше немає. (…) На останньому засіданні ради було заявлено, що всі хочуть єдиної України. Чудово! А тепер, брати, починайте проповідувати. Скажіть людям, що потрібно бути чесними, не красти, не лінуватися, не чекати, що хтось щось за вас зробить. Працюємо! У цьому і полягає соціальна доктрина Церкви. І якщо вона залишається собою, виховує думаючих віруючих людей, тоді вона небезпечна для будь-якого злочинця, бандита або диктатора”.
***
“Любити свою землю, свою Батьківщину – те ж саме, що любити своїх батьків. Ці два слова мають спільний корінь. Тому Батьківщину слід любити так само, як ти любиш свого батька і свою матір. Це і є патріотизм, про який повинна піклуватися Церква”.
***
“Папа Іван Павло II церковну ситуацію в Україні називав екуменічною лабораторією. Так, у нас є безліч релігійних груп, але ми не боремося один з одним. Я не кажу, що ми об'єднані, що ми завжди підтримуємо один одного, але справжньої ворожнечі, незважаючи на безліч непорозумінь, у нас немає. Є окремі люди, які ведуть себе вороже, які всіх і вся проклинають і вважають, що тільки вони хороші. Але це дурість. І нехай серед нас немає єдності, ніхто нікого знищити не намагається”. 
***
“Агресія Москви сьогодні розігрує той же сценарій, що і Гітлер колись, який вирішив захопити Європу. Проблема криється в структурі російської держави – ​​це імперія. І не Путін її придумав. Сьогодні він просто виконує роль самодержця. Але ця гра із збиранням земель корінням сягає на 300-400 років тому, й історично для сьогоднішньої Росії вона зрозуміла. Всі її правителі, починаючи з Петра I і закінчуючи Сталіним, а тепер вже і Путіним, займалися тільки цим. Влада в Росії як тоді, так і тепер йде від самодержця, а вся сутність російської імперії зводиться до тріади “православ'я, самодержавство, народність”, яку сформулював граф Сергій Уваров”. 
***
“Те, що ми називаємо комунізмом, а точніше сказати – більшовизм, було продовженням царської Русі. Замість царя з'явився генсек, замість таємних поліцій – НКВД, КДБ і так далі. Зберіть все разом, і ви побачите цю спадковість. Так, ви можете згадати Горбачова і сказати, що ось він був зовсім іншим політиком! Але Горбачов не хотів Росії з людським обличчям, як, скажімо, того хотів Олександр Дубчек в Чехословаччині. Він намагався врятувати комунізм, коли зрозумів, що економіка СРСР, побудована на помилковій економічній теорії, що заперечує приватну власність, тріщить по швах. Єдиний з правителів Росії, хто мав інше уявлення про її розвиток, – Борис Єльцин, але в нього нічого не вийшло. Прийшов Путін. Він відновлює те, що було при Радянському Союзі, при царській Росії”.
Підготувала Ольга Хворостовська
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7422 / 4.11MB / SQL:{query_count}