Співчуваємо і молимося

Очільники та представники українських церков висловили співчуття з приводу трагедії у небі Донеччини і закликали до молитви

І знову шок. Знову, як у лютому, біль, відчай, скорбота… Кожен батько, кожна мати здригається при згадці про загиблих дітей. Як тут любити ворогів, як прощати? У такі миті молитва сама спливає в думках, молитва про справедливість, про мир, про спокій душ загиблих. 
Свої співчуття рідним та близьким загиблих, а також народам, що понесли передчасну втрату, висловили очільники та представники українських Церков. 

“Те, що сталося в небі над Донбасом – жахлива трагедія. Наші глибокі співчуття рідним і близьким 298-ми загиблих, а також народам Нідерландів, Малайзії та інших країн, громадяни яких загинули через терористичний напад на літак. Ми молимося про милість Божу до загиблих, про полегшення душевних страждань для рідних і близьких. 
…Окрім безпосередніх виконавців злочину, моральна відповідальність за нього лягає на тих, хто спланував, розв’язав та підтримує військову агресію проти України, веде проти нашої держави неоголошену, але жорстоку і криваву війну. 
У той час, коли світове співтовариство разом з Україною намагається зробити все можливе для зупинення кровопролиття на Донбасі, з російського боку не припиняється потік матеріальної, фінансової, інформаційної, ідеологічної підтримки агресії, засилаються найманці та військовослужбовці, важка зброя, ведеться обстріл позицій українських військ безпосередньо з російської території.
Такі дії – злочин за людським законом і страшний гріх перед Богом. Київський Патріархат вкотре закликає владу Росії одуматися і припинити злочинну агресію проти України.
Неправда породжує вбивство, бо диявол, як свідчить Писання, є батьком неправди і людиновбивцею. А всякий, хто обирає неправду, стає слугою диявола і кличе на себе гнів Божий та відплату за вчинене зло.
Закликаю віруючих підносити молитви за спокій всіх, невинно загиблих у цій війні, за припинення кровопролиття і встановлення справедливого миру”.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

“…До сотень жертв військової агресії проти України долучилися невинні життя громадян інших народів світу, в тому числі – і Вашої країни. Ця трагедія вкотре показала, що зло, яке впродовж останніх місяців роздирає тіло нашого народу, несе реальну загрозу мирові і безпеці в усьому світі.
Пройняті великим болем з приводу цього злочину, висловлюємо наші щирі співчуття рідним і близьким загиблих, запевняючи про наші молитви і нашу близькість з ними у їхньому горі, яке стало і нашим власним горем.”Всемилостивий Господи, прийми в свої обійми душі невинно убієнних, посели їх в оселях праведних, сподоби їх вічного миру і блаженства!”.
Уся наша Церква молиться за вічний спочинок невинно убієнних. Залишаємося у молитовній єдності з родинами загиблих та з усіма страждаючими з приводу цієї трагедії.
Закликаємо усю міжнародну спільноту зробити усе можливе для припинення збройної агресії проти України, відновлення миру та недопущення подібної трагедії в майбутньому. Просімо у Всемилостивого Бога дару тривалого миру для України і цілого світу”.
Глава УГКЦ Патріарх Святослав Шевчук

“Це страшна трагедія. Я відразу спробував перенести цю страшну цифру жертв, аби краще її зрозуміти. В нашій духовній академії 150 студентів стаціонару, тому кількість загиблих – це весь склад академії. Коли були перші загиблі на Майдані, то ми всіх знали поіменно. 
А тепер у новинах найчастіше ми бачимо лише цифри. Ми просимо в Бога, щоб він дав душевні сили і заспокоєння для тих, хто поніс цю втрату. Це горе нам принесли ті, від кого ми того зовсім не чекали. Це змушує всіх замислитись де правда, а де ні”.
Голова інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії архиєпископ Євстратій Зоря

“Як позначиться катастрофа на ситуації в державі – це питання до політиків, а справа вірян – це молитва. Я висловлюю співчуття від всієї УПЦ, від усієї релігійної спільноти України тим, хто постраждав, рідним та близьким загиблих”.
Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) протоієрей Георгій Коваленко
 Прес-центр Київської Патріархії, департамент інформації УГКЦ, РІСУ
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0240 / 4.09MB / SQL:{query_count}