Чи можна пити чай із шипшини щодня?

“Улітку звикла тамувати спрагу трав’яними чаями. Але почула від знайомої, що чай із шипшини не можна пити щодня, бо в ньому надто багато вітаміну С. Скажіть, будь ласка, чи то правда, чи бува не зашкодить щоденне вживання такого напою моєму здоров’ю?”

Мирослава Скочиляс, м. Львів


Борис Скачко, фітотерапевт:
– Так, справді, чай із шипшини не можна пити щодня! Він багатий на вітаміни С, А і Е,  якщо його готувати правильно: ягоди шипшини подрібнити, залити водою і поставити на маленький вогонь на 10-20 хвилин, відтак процідити через кілька шарів марлі, аби позбутися ворсинок. Такий відвар можна давати і дітям (через соломинку, бо кислі напої вимивають кальцій із зубів). 
Термін так званої шипшинотерапії в народній медицині – один місяць. Але ці природні ліки повинен прописати вам фахівець. Річ у тім, що, крім високого вмісту аскорбінової кислоти (вітамін С), першими протипоказаннями є виразкова хвороба шлунка, хвороби дванадцятипалої кишки і жовчевого міхура, гастрит із підвищеною кислотністю, адже шипшина є потужним жовчогінним засобом. 
І якщо у вас є камінці, то вони можуть зрушити з місця. Не раджу ризикувати! Ще одне: прийом шипшини пришвидшує згортання крові, що є небажаним при серцево-судинних недугах. Краще пийте квас – він добре тамує спрагу і не має протипоказань.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7869 / 4.07MB / SQL:{query_count}