Як готувати м’ясо, аби не підхопити небезпечну недугу?

“Чула, що цього року у Львові вперше за 20 років зареєстрували випадок захворювання на теніаринхоз (бичачий ціп’як). Маю маленьких дітей, часто готую для них м’ясні страви, тож переживаю, аби до їх організму не потрапили паразити, які містяться в м’ясі. Порадьте, будь ласка, як вибирати і правильно готувати м’ясо, щоби не підхопити небезпечну недугу?”

Марина Чабанівська, м. Львів


Осип Бегей, лікар-паразитолог відділення організації епідеміологічних досліджень Держсанепідслужби у Львові: 
– Біогельмінтози – саме так називаються захворювання, спільні для людей і тварин. Найпоширеніші з них – теніаринхоз та теніїдоз (бичачий і свинячий ціп’яки). Бичачий  паразитує в кишківнику людини. Уражені цією хворобою особи скаржаться на відсутність апетиту, зменшення маси тіла і слабкість. 
Бичачий ціп’як може уразити людину лише тоді, коли вона споживає напівсире або погано просмажене м’ясо. Причиною виникнення свинячого ціп’яка є переважно споживання м’яса, купленого на ринку, яке не пройшло термічної обробки. До групи ризику входять працівники боєнь та ковбасних цехів, а також кухарі й домогосподарки, які куштують сирий фарш під час приготування їжі. Слід бути особливо пильними влітку, коли дуже популярним є приготування шашликів, стейків і грилевих ковбасок на відкритому вогні! 
Щоб уникнути зараження ціп’яком, дотримуйтеся простих правил безпеки:
– м’ясо та м’ясні продукти купуйте тільки у магазинах, а не на стихійних ринках;
– при купівлі м’яса на ринку вимагайте документ про проведення ветеринарно-санітарної експертизи і перевірте, чи є на м’ясі клеймо;
– споживайте тільки добре проварене і просмажене м’ясо (критичними температурами для яєць паразитів є плюс 60 та плюс 70°С);
– в процесі приготування м’ясних страв не куштуйте сирого фаршу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3662 / 4.08MB / SQL:{query_count}