Що робити, якщо малюк боїться чужих?

“Моєму синочкові рік і три місяці. Останнім часом почала помічати за ним страх перед незнайомцями. Ніби нічого особливого, але син уникає дітей на вулиці, втікає від них і бавиться сам або ж виходить у іншу кімнату, коли приходять гості… Порадьте, будь ласка, що робити, якщо малюк боїться чужих?”

Мар’яна Радзієвська, м. Львів


Ірина Василик,психотерапевт: 
– Так, справді, у деяких малюків починає проявлятися боязнь незнайомців. Зазвичай це трапляється у 8-11 місяців. Страх перед чужими – один з найбільш ранніх дитячих страхів, і це нормально. 
Малюки впізнають свою маму і прив’язуються до неї, проте згодом настає етап дорослішання, коли її відсутність провокує відчуття страху. Тоді його природа неусвідомлена і суто фізіологічна, тож умовляння і пояснення, що мама поруч, майже не діють. Деякі малюки при вигляді незнайомих дорослих демонструють легку настороженість та сором’язливість. Боязнь незнайомців накладається на страх залишитися без мами. Дитина підсвідомо боїться, що чужі люди можуть розлучити її з мамою. Для крихітки в цьому віці не так важливо, хто перед нею, – сусід, член сім’ї або тато, який був у відрядженні. У деяких дітей такі реакції проявляються дещо пізніше, у віці від 1 до 3 років.
Перевірений спосіб позбавити малюка страху перед чужими – зробити їх знайомими. Дайте дитині час звикнути до незнайомця, його голосу, манери спілкування. Малюк потихеньку придивлятиметься до нього, сидячи на руках у мами, а коли зрозуміє, що гість “нешкідливий”, почне поводитися як звичайно. Одним дітям для знайомства досить півгодини, іншим знадобляться кілька візитів. 
Важливо, щоб між ними не було тривалих проміжків. Не ігноруйте дитячий страх перед незнайомцями, але й не робіть із цього трагедії, бо часто буває так, що мама тривожніша, аніж дитина. Краще не перекладати турботи про малюка на няню чи бабусю і відмовитися від відряджень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1928 / 4.08MB / SQL:{query_count}