Дитячі гроші

З 1 липня українкам платитимуть 41 тисячу гривень за кожну народжену дитину

Кабмін увів єдиний розмір допомоги при народженні дитини: з 1 липня вона становитиме 41 280 грн. Спочатку виплачуватимуть як одноразову допомогу 10 320 грн, а решту – впродовж наступних 36 місяців рівними частинами(по 860 грн щомісяця).
Нагадаємо, раніше на первістка давали 31 тис. грн, на другу дитину в сім’ї – 63 тис. грн, а на третю і наступні – 127 тис. грн. Крім того, для громадян, які вже отримали допомогу при народженні першої дитини до 30 червня, на наступні 12 місяців призначається допомога у розмірі 130 гривень до досягнення дитиною трирічного віку. При цьому окрема допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку скасована.
Якщо допомога по догляду виплачувалася у наймінімальнішому розмірі (130 грн), то втрати кожної сім’ї будуть складати майже 5 тис. грн за три роки. А якщо мама отримувала цю допомогу у більшому розмірі (скажімо, 500 грн), то така мама недоотримує 18 тис. грн.
Зміни дозволять зарахувати час догляду за дитиною протягом трьох років до трудового стажу
Крім того, є матері, які цей вид допомоги отримують у більшому розмірі, ніж 500 грн. Зазначу, що підвищений розмір допомоги по догляду отримували саме найменш захищені мами, які мали дуже низькі доходи, пише видання.
Також вимушені переселенці з Криму і районів проведення АТО, які не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, мають право на отримання допомоги за рішенням органу соціального захисту. Таке рішення приймається на підставі акта про обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.
Для сімей, у яких народилася перша дитина до 30 червня 2014-го, і виплата допомоги яким тривала два роки, уряд продовжив щомісячні виплати до досягнення дитиною трирічного віку. Сума виплати впродовж третього року – 130 гривень у місяць. Такі зміни дозволять зарахувати час догляду за дитиною протягом трьох років до трудового стажу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6464 / 4.06MB / SQL:{query_count}