Єдині збірники для підсумкової атестації уже не потрібні

У Міністерстві освіти і науки вирішили відмовитися від багаторічної практики застосування єдиних збірників завдань під час проведення державної підсумкової атестації школярів четвертих, дев’ятих та одинадцятих класів

Про це повідомляє Освіта.ua. Освітнє відомство розширило повноваження педагогічних колективів навчальних закладів та врахувало інтереси школярів і їхніх батьків при проведенні державної підсумкової атестації учнів у 2013/14 навчальному році щодо вибору способу проведення ДПА.
У роз’яснювальному листі МОН йдеться про те, що загальноосвітні навчальні заклади зможуть самі обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації: або за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки, або у вигляді письмових робіт за завданнями, розробленими інститутами післядипломної педагогічної освіти. Збірники можна використовувати як цьогорічні, так і видані з 2011 по 2013 роки. 
Виняток становлять диктант з української мови у дев’ятому класі та переказ із української мови в одинадцятому – їх обиратимуть зі збірників, затверджених МОН. Всі інші рекомендації щодо проведення ДПА залишаються чинними. 
Як відомо, обов’яз­­ко­вість використання збірників завдань при проведенні ДПА була для екс-керівництва МОН інструментом тиску на вчителів та батьків, аби вони купували навчальну літературу в приватного видавництва. Чиновники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти вимагали використання тільки “легітимних” збірників завдань. 
Зокрема, директор цього інституту звертав увагу регіональних управлінь освіти на необхідності використання лише тих збірників, що мають голограми з логотипом “Центр навчально-методичної літератури”, зазначаючи, що інша продукція є контрафактною і не відповідає вимогам проведення державної підсумкової атестації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3033 / 3.97MB / SQL:{query_count}