Не бути “загримованими” християнами

Лицемірство є ознакою того, що перебуваємо далеко від Бога – на це звернув увагу Папа Франциск, говорячи про справжній сенс навернення у своїй проповіді на цьому тижні

Понтифік застеріг від небезпеки вважати себе кращим за інших, адже “всі ми потребуємо бути виправданими”, повідомляє сайт Радіо Ватикану.
Святіший Отець зауважив, коментуючи уривок з Книги Ісаї, що “навернення” є ключовим словом Великого посту – сприятливого часу наближення до Ісуса. Слова пророка Ісаї вказують нам та те, “що всі ми потребуємо перемінити життя”, добре приглянутися до своєї душі, де “завжди знайдемо щось”, що треба виправити. І саме цим “виправленням життя” є період Чотиридесятниці. Однак Господь Бог очікує “щирого наближення”, застерігаючи нас перед лицемірством.
“Що роблять лицеміри? Вони “гримуються”, прикидаються добрими, маскуються, аби виглядати немов святі образки, моляться напоказ, вдивляючись у небеса, почуваються праведнішими за інших, з презирством ставляться до інших”, – сказав проповідник, додаючи, що такі люди кажуть про себе: “О, я великий католик, бо мій дядько був великим доброчинцем, я належу до ось такої сім’ї… я знайомий з отим єпископом чи з отим кардиналом!” Вони вважають себе кращими за інших, але то лицемірство, бо “ніхто сам не виправдовується, всі ми потребуємо бути виправданими, а єдиним, хто може нас виправдати, є Ісус Христос”.
Великий піст є для того, аби направити, впорядкувати, перемінити життя, щоб наблизитись до Господа
Саме тому, зі слів Папи, ми потребуємо наближення до Господа, щоб не бути “загримованими” християнами. Але що вказує на те, що ми справді наближаємося до Господа? Відповідь знаходимо в тому ж уривку з Книги пророка Ісаї, через якого Господь промовляє: “Віддаліть від моїх очей ваші злодіяння, перестаньте чинити зло та навчіться добро чинити”. Отож, ознаками навернення є опіка хворими, бідними, допомога потребуючим ближнім.
“Сам це є мірилом. Лицеміри не вміють так чинити, не можуть, бо вони настільки переповнені самі собою, що стають сліпими, дивлячись на інших. Коли хтось хоч трохи поступає вперед і наближається до Господа, Господнє світло допомагає йому побачити ці речі, і він іде допомагати ближнім. Це і є ознакою навернення!” – наголосив Святіший Отець, додаючи, що хоч це і не є ознакою повноти навернення, якою є зустріч з Ісусом Христом, але це вірний знак того, що ми на правильному шляху.
“Великий піст існує для того, аби направити, впорядкувати, перемінити життя, щоб наблизитись до Господа. Ознакою того, що ми далекі від Бога, є лицемірство. Лицемір не потребує Бога, думає, що сам себе спасає, прикидається святим. А ознакою того, що ми наблизились до Господа Бога через покаяння, просячи прощення, є дбання про потребуючих ближніх”, – підсумував Папа, побажавши всім “світла, щоби пізнавати те, що діється у нас всередині, та відваги навернутися”. “Як це прекрасно бути поруч із Господом!”, – сказав він.
 До теми                                      
Позавчора усю Італію сколихнув виступ на “Голосі Італії” 25-річної католицької монахині із Сицилії Крістіни. Вона вразила зал, фантастично виконавши пісню Аліші Кіс “No One”.  Її голос зачарував тренерів – всі четверо повернулися майже на самому початку виступу та не приховували свого здивування. На запитання, чому вона прийшла на цей проект, сестра Крістіна відповіла: “Бог дав мені талант і я хочу ним з вами поділитись”.
А коли її запитали, що скаже на те Ватикан, монахиня пояснила: “Сам Папа казав: ідіть та євангелізуйте у світі. От я і прийшла!” і зазначила, що сподівається дзвінка від Папи Франциска. Сестра миттєво стала зіркою інтернету, викликавши захоплення одних та спричинивши велику дискусію серед інших. На закиди, що негоже було так чинити монахині в часі Великого посту, її прихильники кажуть, що сам Христос не вчив бути сумними під час посту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2476 / 3.99MB / SQL:{query_count}