Виші не поспішають відкрито звітувати

Центр дослідження суспільства опублікував рейтинг прозорості національних вищих навчальних закладів

В рамках пілотного проекту Центр дослідження суспільства вирішив оцінити рівень фінансової прозорості українських національних вищих навчальних закладів, повідом­ляє його прес-служба. 
“Готовність відповідати на запити і подавати інформацію фінансового характеру виступає маркером того, наскільки наші університети схильні звітувати перед громадськістю, передусім за розподіл отриманих з бюджету коштів”, – зазначають у центрі.
Аби оцінити прозорість університетів, до 110 ВНЗ надіслали по п’ять запитів: надати кошторис, перелік нерухомості, перелік транспортних засобів, штатні розписи та копії декларацій про доходи керівництва університетів. Окрім того, оцінювали готовність вишів давати інформацію по телефону, а також дотримання вимог закону щодо наявності інформації про держзакупівлі на офіційних сайтах університетів. Відповідно до результатів оцінки найбільш відкритими і прозорими стали Івано-Франківський національний медичний університет, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя та Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка. Щодо типів університетів, то найкраще відповідали аграрні й педагогічні. 
“Подекуди виші намагались безпідставно віднести запитувану інформацію до інформації з обмеженим доступом. Часто запити ігнорували або ж надавали відмову без обґрунтування. В таких випадках Центр дослідження суспільства звертався до прокуратури, але й вона реагувала не завжди”, – кажуть експерти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3970 / 3.96MB / SQL:{query_count}