Родинне тепло для сиріт

У Львові відкрили другий дитячий будинок сімейного типу

фото: прес-служба ЛМР
Яким би не був хорошим інтернат, він не зможе замінити дитині життя в сім’ї, дати їй необхідний досвід, підготувати до дорослого життя. Тому в Украї­ні створюють спеціальні дитячі будинки сімейного типу для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вже другий такий відкрили учора в нашому місті, повідомляє прес-служба Львівської міськради. 
23 вересня минулого року територіальна громада Львова придбала житловий будинок на Тракті Глинянському. Будівля має два поверхи, на яких розміщені шість кімнат і кухня. Є напівпідвальне приміщення і гараж. 
Загалом створення другого в нашому місті ДБСТ обійшлося  бюджету Львова в 2 млн грн (1,8 млн – вартість самої будівлі та 200 тис. грн – її облаштування). Проживатимуть тут троє рідних між собою дітей-сиріт: двоє хлопців –  15 і 17 років і дівчина – 16 років. А також двоє дітей, позбавлених батьківського піклування: дівчина – 14 років і хлопець – 11 років, які теж між собою рідні. 

фото: прес-служба ЛМР
“Зараз тут живуть дві родини. Ми домовилися з пані Катериною (вихователькою), що впродовж двох місяців вони повинні адаптуватися. Після цього доберемо сюди ще п’ятеро дітей. Подбаємо, щоб це були рідні між собою брати і сестри, які є львів’янами, вчаться у інтернаті або живуть у будинках дитини”, – сказав директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Олег Березюк.
У дитячі будинки сімейного типу влаштовують переважно дітей родинних груп, тобто рідних між собою братів і сестер, яких не беруть у прийомну сім’ю, під опіку через те, що їх багато. Мета таких форм сімейного виховання – не роз’єднувати великі родинні групи. У дитячих будинках сімейного типу вони можуть разом рости аж до досягнення повноліття, а якщо навчатимуться у вищих чи професійно-технічних закладах, то й до 23 років. У ДБСТ мають змогу одночасно перебувати 10 дітей і двоє батьків-вихователів.
До цього часу у Львові був тільки один дитячий будинок сімейного типу – на Сихові. Там проживають десятеро дітей, восьмеро з них – діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, двоє – рідні між собою.
Загалом на Львівщині 96 прийомних сімей, у яких виховуються 146 дітей. Створено 26 дитячих будинків сімейного типу. Цього року в області планують збудувати ще п’ять дитячих будинків сімейного типу. Для цього вже виділили земельні ділянки і розробили проектно-кошторисну документацію. Такі заклади запланували у Золочівському, Дрогобицькому, Яворівському, Пустомитівському та Радехівському районах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2822 / 3.98MB / SQL:{query_count}