Без пам’ятника!

У Варшаві хочуть позбутися пам’ятника радянсько-польського братерства

фото: Albert Zawada /AG
Інститут національної пам’яті в Польщі вимагає владу міста знести пам’ятник радянсько-польського братерства зі зброї. Цей пам’ятник знесли та забрали на реконструкцію, тому що він заважав будівництву метро. Цієї осені його хочуть повернути на попереднє місце.
Члени партії “Право і Справедливість” та активісти національно-патріотичних об’єднань вважають, що “цей пам’ятник суперечить історичній правді і є для поляків символом ганьби та низькопоклонства”. Тому активісти створили громадський комітет, який написав петицію до мера Варшави. Вже 10 тисяч підписів зібрали противники встановлення пам’ятника.
Проте ініціатива не дала результатів: міська рада Варшави у 2011 році прийняла рішення повернути “чотирьох сплячих” (альтернативна назва пам’ятника) на Віленську площу. Більшість жителів столиці Польщі теж вважає, що архітектурну пам’ятку варто повернути на своє місце.
Прес-секретар мерії Бартош Мільчарчік заявив: “Згідно з постановою міської ради від 2011 року, після завершення будівництва гілки метрополітену пам’ятник повернеться на своє місце, оскільки більшість жителів вважає його одним із невід’ємних елементів району Прага Північна”. Якщо депутати не змінять свого рішення, це відбудеться найпізніше 30 вересня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0376 / 4.07MB / SQL:{query_count}