Кофеїн покращує пам’ять

Кофеїн, при дотриманні дозування, сприяє поліпшенню довгострокової пам’яті

Такого висновку дійшли вчені Каліфорнійського університету в Ірвайні, пише Inopressa з посиланням на New Scientist.
У дослідженні взяло участь 160 дорослих осіб, які зазвичай споживали кофеїн у мінімальних дозах. Їм було запропоновано вивчити зображення об'єктів, після чого вони отримували таблетки зі вмістом 200 мг кофеїну, що еквівалентно двом чашкам еспресо чи плацебо.
За 24 години добровольці перевірили свою пам’ять за допомогою зображень. Деякі з них вони бачили раніше. Зображення були класифіковані як “старі” (побачені ними раніше), “нові” (небачені ними) і “схожі” (аналогічні побаченим). У спробах відрізнити “старі” зображення від “нових” добровольці, що вжили кофеїн, досягли тих же успіхів, що й ті, хто прийняв плацебо. Однак ті, хто прийняв кофеїн, значно краще впоралися з більш складним завданням, зумівши відрізнити “схожі” зображення від “старих”.
При цьому дослідження виявило також необхідність дотримання дозування: прийняття добровольцями по 100 і 300 мг кофеїну не призвело до поліпшення пам'яті. Крім того, вчені відзначають, що приймати кофеїн необхідно відразу після або перед вивченням матеріалу, а не безпосередньо перед іспитом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1832 / 4.06MB / SQL:{query_count}