Циганські пристрасті

У чеському місті Літвініві, на півночі країни відбулася сутичка між активістами ультраправої Робітничої партії і по­лі­цією, що не дозволяла їм влаштувати погром у циганському районі.

У чеському місті Літвініві, на півночі країни відбулася сутичка між активістами ультраправої Робітничої партії і по­лі­цією, що не дозволяла їм влаштувати погром у циганському районі.

Внаслідок заворушення постраждали декілька десятків осіб.

Коли близько 500 агресивно налаштованих молодиків спробували увірватися до населеного циганами передміс­тя, шлях їм перегородили близько тисячі спецназівців і кінних поліцейських.  Націоналісти вагалися недовго - в охоронців порядку полетіли цеглини і "коктейлі Молотова". Хлопці в погонах також не церемонилися - застосували гумові кийки і сльозолийний газ.

15 учасників заворушення заарештували. Варто зауважити, що переважна більшість жителів Літвініва підтримала ультраправих, чехи вважають, що цигани свідомо не хочуть працювати, натомість живуть на соціальну допомогу, крадуть і жебракують.

Циганська тема турбує і Угорщину. Тут напруга виникла через лінчування циганським натовпом вчителя в одному з сіл і напад на водія вантажівки і його сім'ю. Обидва інциденти пов'язані з дорожньо-транспортними пригодами, в яких постраждали циганські діти. З оригільною ініціативою з інтеграції циган виступив поліцейський з Будапешта Дьордь Макула, ром за походженням. За його пропозицією, в головних пунктах навколо угорської столиці будуть вивішені великі плакати, що закликатимуть циган  приходити на роботу в правоохоронні органи. Угорське законодавство із захисту інформації не дозволяє точно встановити, скільки саме угорців циганського походження служать в угорській поліції, проте Дьордь Макула вважає, що їх не більше 200 осіб із 38 тисяч співробітників міністерства внутрішніх справ Угорщини.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7390 / 4.06MB / SQL:{query_count}