Обама не приїде в Сочі

Перші особи США вперше з 2000-го не очолять олімпійської делегації

Білий дім заявив, що США не бойкотуватимуть Зимової Олімпіади в Сочі, однак те, хто саме очолить американську урядову делегацію, ще не було відомо. Учора адміністрація президента Обами повідомила, що він не приїде в Сочі. Натомість одним із членів американської делегації, яка відвідає церемонію відкриття Олімпійських ігор у Росії, стане легенда тенісу Біллі Джин Кінг, яка відкрито заявила про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію.
Президент, перша леді чи віце-президент до Сочі не приїдуть, незважаючи на те, що саме вони очолювали попередні чотири олімпійські делегації з 2000 року. Як зазначає видання USA Today, цим Білий дім виразно висловився проти “антигейських” законів у Росії.
Речник Білого дому повідомив, що робочий графік Обами не дозволить йому прибути в Сочі. “Президент Обама надзвичайно пишається американськими атлетами і з радістю вболіватиме за них у Вашингтоні. Він знає, що вони представлять світу найкращі американські риси – різноманіття, рішучість і командну роботу”, – йдеться в повідомленні.
Адміністрація Обами в заяві окремо наголосила: “Делегація продемонструє різноманіття Сполучених Штатів”. Цього місяця відвідати Олімпіаду в Сочі відмовилися президент Німеччини Йоахім Гаук, президент Франції Франсуа Олланд, президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, президент Польщі Броніслав Коморовський і віце-президент Європейської комісії та єврокомісар з питань юстиції Вівіан Редінг. Бойкотом лідери прагнуть висловити протест проти репресій і порушення прав представників ЛГБТ-спільноти в Росії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6881 / 4.06MB / SQL:{query_count}