Як зятеві налагодити стосунки з тещею-зміюкою?

“Я одружений два роки, маю річну дитину. Мешкаємо з батьками жінки у трикімнатній квартирі в центрі міста. Теща на пенсії, тож цілими днями сидить удома. За весь час, який живемо разом, не сказала мені доброго слова – постійно дорікає, вказує на помилки, інколи налаштовує проти мене дружину… Я не огризаюся, бо змушений терпіти ці неподобства. А ось у мого друга теща золота. Має із зятем спільні теми для розмов, любить його і поважає. Порадьте, будь ласка, як налагодити стосунки з тещею-зміюкою?”

Олег Богданович, м. Львів


Віта Кирилюк, сімейний психотерапевт:
– Теща і зять – дві людини протилежної статі, різного віку, зі своїми звичками, уподобаннями, з різним життєвим досвідом та родом занять. Люди сваряться і висувають одне одному претензії через те, що їхні погляди на життя в чомусь не збігаються, або через те, що не виникає особиста симпатія. 
У звичайному житті такі люди спокійно розходяться, і конфлікт вичерпується сам по собі. Але нерідко ці дві людини живуть у родині та пов’язані кимось третім (у вашому випадку – донькою і дружиною в одній особі). І теща, і зять її люблять, тож змушені спілкуватися між собою, навіть якщо це їм не дуже приємно. Та варто пам’ятати, що найголовніше в житті – взаєморозуміння. Якщо його не буде, то й у сім’ї буде невесело. Це стосується не лише тещ, а й зятів.
У непорозуміннях між зятями і тещами є два боки медалі: упереджене ставлення зятя до тещі і навпаки – тещі до зятя. У першому випадку конфлікт може виникати, наприклад, через складні взаємини зятя з власною матір’ю. Всі дитячі образи чоловіка на власну матір переносяться на тещу. Ще одна причина конфлікту полягає в інфантильності чоловіка, особливо якщо його виховувала тільки мама, без батька. Чоловік починає порівнювати свою матір з тещею, причому результати таких порівнянь не на користь тещі. 
Зятя дратує в тещі абсолютно все, починаючи від голосу і закінчуючи приготуванням їжі. І як би при цьому теща не намагалася залагодити конфлікт, нічого не вийде, особливо якщо в житті сім'ї бере участь мама зятя. Найчастіша причина конфлікту – коли зять мимоволі проектує на тещу все своє невдоволення молодою дружиною і вважає тещу причиною всіх недоліків дружини. 
Ще одна причина конфлікту – коли теща не сприймає зятя. Якщо тещі вибір доньки сподобався, вона сама піде назустріч і спробує налагодити з зятем стосунки. Але якщо теща категорично проти вибору доньки, то не варто чекати нічого хорошого, особливо якщо жінка має важкий характер і не йде на компроміси. 
Така теща в своєму прагненні захистити доньку від невдалого вибору та прикрощів подружнього життя здатна на неймовірні вчинки! До того ж у цьому протистоянні беруть участь ще двоє – тесть і донька, тобто молода дружина. Тесть найчастіше намагається уникати участі в будь-яких конфліктах, до того ж чоловікам домовитися простіше, особливо якщо у них є схожі інтереси. А молодій дружині та донечці доводиться розриватися між мамою (бабусею) та чоловіком (татком), вислуховувати претензії від обох сторін. 
Найгірше, що теща і зять не розуміють, як важко доньці (дружині) постійно згладжувати конфлікти і суперечки, намагатися налагодити контакт між мамою та чоловіком. У найважчих випадках це призводить до неврозу. 
В будь-якому разі зять повинен поставити себе на місце тещі: уявити, що його донька привела чоловіка. Подобається він вам чи ні – з вашою думкою ніхто не рахується. Це раніше було прийнято спочатку просити благословення в батьків, а вже потім одружуватися. Тепер молоді люди найчастіше ставлять батьків перед фактом: хочемо побратися і все! Звідси ревнощі, несприйняття зятя, критика і втручання в сімейне життя молодих. Добре, якщо теща виявиться мудрою, сама зауважить свої помилки і постарається не заважати сімейному щастю доньки. Насправді дуже рідко теща ставить собі за мету зруйнувати шлюб доньки. Радше навпаки – всіма своїми вчинками показує, що хоче бачити доньку щасливою.
Зять повинен проявити розуміння і зробити перший крок назустріч. Якщо цей метод виявиться невдалим, вирішити проблему можна й іншими способами: або терпіти, або разом з дружиною і дитиною жити окремо, або застосувати так званий відволікаючий маневр, наприклад, подарувати тещі собаку, і тоді їй буде не до вас.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7823 / 4.11MB / SQL:{query_count}