Українці перестали займатися спортом

Люди, які провадять малорухливий спосіб життя, більш схильні до нервового виснаження і серцево-судинних недуг

Тільки 40% офісних працівників регулярно займаються фітнесом, виконують фізичні вправи. Кожен п’ятий взагалі не обтяжує себе фізичними навантаженнями, решта згадує про “здорове тіло” нечасто, безсистемно. Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Люди, які провадять малорухливий спосіб життя, більш схильні до нервового виснаження і серцево-судинних недуг. І це привід замислитись! Згідно з даними, оприлюдненими ВООЗ за 2011 – 2012 рр., Україна посідає перше місце серед європейських держав за кількістю серцево-судинних захворювань. Нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок – все це сприяє виникненню величезного спектра недуг. 
Офісні працівники потрапляють у зону ризику, засиджуючись на роботі допізна, вони не встигають займатися спортом, давати регулярне фізичне навантаження своєму організмові. Як стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я, мінімальне необхідне фізичне навантаження на людей у віці 18 – 65 років –півгодини помірної фізичної активності п’ять разів на тиждень. Але, як показали результати опитування, тільки третина офісних працівників регулярно займаються спортом і виконують фізичні вправи як мінімум раз на два дні. І всього лиш один із десяти знаходить час для щоденних занять спортом.
Решта наражає своє здоров'я на небезпеку від усіляких “офісних” недуг: 22% “білих комірців” згадують про спорт лише кілька разів на місяць, ще 22% займаються безсистемно, а кожен п’ятий взагалі не дружить із фізкультурою. Найчастіше причиною такого ставлення до свого здоров’я є банальний брак часу.
Нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок сприяють виникненню різних недуг
Якщо ж офісним працівникам і вдається знайти кілька хвилин для занять спортом, то кожен третій тренується, не виходячи з дому. Слабка стать віддає перевагу заняттям у тренажерному залі  – 43% жінок відвідують фітнес-центри і спортивні клуби. Аналогічно поводяться тільки 28% чоловіків. Вправи на свіжому повітрі не менш популярні й приваблюють переважно сильну стать – 26% офісних працівників і 11% працівниць можна зустріти на спортивному майданчику або стадіоні.
А ось подбати про власну фізичну форму, трішки розім’яти м’язи після сидіння перед комп’ютером безпосередньо біля робочого місця може собі дозволити далеко не кожен. Тільки один із десяти офісних працівників має змогу зняти напруження, граючи в настільний теніс або ж займаючись на поперечині безпосередньо в стінах офісу. 
Наявністю тренажерного залу в офісній будівлі можуть похвалитись лише 7% опитаних. Бігову доріжку чи спортивний майданчик облаштовують нечасто. Приблизно троє з чотирьох офісних працівників мають місце роботи у компаніях, на території яких узагалі не знайдеш жодного спортивного обладнання! І якщо виникає потреба розім’яти м’язи, залишається тільки робити розминку в проходах між столами або ж у коридорі.
Найбільше часу присвячують спорту топ-менеджери і директори компаній. Для половини з них регулярні фізичні навантаження є нормою. Чого не скажеш про менеджерів середньої ланки. Топ-менеджери віддають перевагу заняттям переважно в тренажерних залах (майже 50%) або у себе вдома (33%).
Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу hh.ua провів це дослідження  в серпні-вересні 2013 року. Опитали 897 респондентів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.4374 / 4.09MB / SQL:{query_count}