А за дверима...

Львів’яни на власні очі побачили, як в аквапарку очищають воду

фото: Олег Бабенчук
Коли надворі холодно та похмуро, не хочеться зайвий раз виходити зі зручного офісу чи теплого дому... Що вже казати про якісь заняття спортом. Саме в холодні пори року наша фізична активність особливо знижується, а змушувати себе нема великого бажання. Та, відмовляючись від спорту і помірного навантаження, ми піддаємося ліні і... робимо ведмежу послугу своєму організму, ослаблюючи його в найскладніший період року.
Аби вкотре нагадати про користь спорту, а також продемонструвати одну з найдорожчих в Україні систем очищення води, у четвер, 14 листопада, в аквапарку “Пляж” провели ознайомчий тур комплексом водних видів спорту.  

фото: Олег Бабенчук
Кореспондент “Пошти” також скористалася цією нагодою. А чом би й ні, тим паче, що під час події кожен охочий зміг побачити процес очищення та підготовки води в басейнах і запасні резервуари на 10 тис. л води (на випадок, якщо раптом у місті відімкнуть воду), пройшовшись зазвичай закритими для відвідувачів приміщеннями: для фільтрації води та повітря, автоматизованою котельнею, теплопунктом, індивідуальною хімічною лабораторією. 
“У нас часто запитують, як саме очищають воду в басейнах аквапарку, – каже керівник відділу маркетингу ПрАТ “Комплекс водних видів спорту” Олена Анатійчук, яка проводила ознайомчий тур. –  Тож виникла ідея запросити всіх охочих і показати, як усе відбувається. Адже, як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. З її слів, ще одна мета ознайомчого туру – популяризація водних видів спорту.
Дезінфекцію дитячого басейну проводять шляхом озонування, що знебарвлює та дезодорує воду
Отож розповідаємо, що ми побачили та почули. Спеціально для тих, хто мерзне взимку при заняттях спортом, тур розпочали з теплопункту, який забезпечує сталу температуру води (від +25 оС у спортивному басейні до +30 оС у дитячому) та повітря (+30 оС) в закладі. Воду та повітря в закладі нагріває водночас 9 котлів (а всього їх там 15). Ними можна обігріти цілу дев’ятиповерхівку.

фото: Олег Бабенчук
Для очищення води в аквапарку „Пляж” використовують фільтраційну систему, максимально наближену до природної. Вона складається зі спеціальних ємкостей з кварцовим піском та антрацитною крихтою різних фракцій. Упродовж однієї доби вода басейнів аквапарку (3 066 000 л) проходить два повні цикли очищення з систематичністю: у дитячому басейні – кожні 40 хвилин, розважальному (і каналах гірок) – кожні чотири години, спортивному – кожні 8 годин. 
Дезінфікують воду гіпохлоритом натрію, який утворюється шляхом гідролізу розчину кухонної солі. Цей спосіб – екологічно чиста альтернатива хлоруванню. А дезінфекцію дитячого басейну проводять шляхом озонування, що знебарвлює та дезодорує воду, не спричиняє жодних змін в її мінеральному складі (а надлишок озону просто перетворюється в кисень). 
Кожні три години хімічна лабораторія проводить аналіз води для контролю концентрації дезінфікуючої речовини. Усі результати із самого відкриття аквапарку зберігаються – їх разом із датою проведення аналізу та годиною перевірки працівники лабораторії вносять у спецжурнали.
До слова, спортивний басейн аквапарку, в якому зазвичай відбуваються змагання з водних видів спорту, – найбільший у Львові (50 м х 21 м). А за безпекою плавців (і дорослих, і малих) у басейнах і на гірках комплексу водних видів спорту стежать рятувальники.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9515 / 4.09MB / SQL:{query_count}