Три нагоди помолитись у Римі

УГКЦ готується відзначити пам’ятні дати у Вічному місті

У соборі святого Петра зберігаються мощі священномученика Йосафата Кунцевича (фото: Ірина Цицак)
Багато хто з торішніх паломників до Рима перебуває під враженнями минулорічної прощі, яка зібрала кілька тисяч вірян УГКЦ. 
Наприкінці листопада цього року в Апостольській столиці знову запланували низку заходів УГКЦ: 80-річчя Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр., 50-річчя перенесення мощей священномученика Йосафата Кунцевича до базиліки святого Петра у Ватикані та 50-річчя заснування Українського католицького університету.
Окрім цих подій, відбудеться закриття Року віри в Католицькій церкві і третє щорічне вручення Відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча. Події відбуватимуться за участі Синоду єпископів УГКЦ. Їх очолить Блаженніший Святослав, глава Церкви.  
23 листопада, у день вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр., в соборі святої Софії відбудеться Архиєрейська літургія і панахида, яку звершить Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами УГКЦ. Після літургії запалять свічку пам’яті жертв Голодомору в Україні. У молінні мають намір взяти участь українська спільнота Італії, представники дипломатичного корпусу та різних громадських організацій.
Глава УГКЦ закликав усіх українців приєднатися до цієї акції. “Я б хотів, щоби Всеукраїнська акція “Запали свічку” охопила всі українські домівки та родини, адже цього дня ми повинні бути єдині. Полум’я свічки пам’яті повинно зцілити нашу свідомість, щоб ми могли у майбутньому запобігати такі лихоліття”, – сказав Блаженніший.
“Пам’ять про цю трагедію українського народу є необхідною. Не можна забути, а тим паче заперечувати трагедію такого великого масштабу. Однак ми повин­ні дивитися в майбутнє, адже сьогодні мільйони людей цієї ж самої землі змушені емігрувати в пошуках хліба для утримання своїх родин!”, – наголосив владика Діонісій Ляхович, апостольський візитатор для українців – греко-католиків Італії та Іспанії, повідомляє департамент інформації УГКЦ.
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору, 21 листопада, в приміщенні міської ради Рима відбудеться міжнародна наукова конференція на тему “Голодомор – 80 років пам’яті українського геноциду”. В ній візьмуть участь провідні історики України та Італії, зокрема професор Джованні Броджі, а також Альберто Башані, Сімоне Белецца, Джулія Ламі, отець-доктор Атанасій МакВей, Володимир Сергійчук та ін. 
Наступного дня єрархи і паломники, які прибудуть на ці урочистості з України, візьмуть участь у заходах з нагоди закриття Року віри, який було проголошено в Католицькій церкві у жовт­ні минулого року. З цієї нагоди на площі перед собором святого Петра звершать літургію, яку очолить Папа Франциск, після чого відбудеться спільна молитва “Ангел Господній”.
Центральною подією перебування єрархів УГКЦ в Римі стане вшанування 50-річного ювілею перенесення мощей священномученика Йосафата Кунцевича до собору святого Петра у Ватикані. Перенесення мощей цього українського святого відбулось  22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ. З цієї нагоди єпископи Синоду УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом Шевчуком здійснять паломництво до гробу святого Йосафата і зустрінуться зі Святішим Отцем Франциском.
Архиєрейська літургія на катедральному престолі собору святого Петра розпочнеться о 09.00, після чого відбудеться процесійний хід і поклоніння мощам священномученика Йосафата. Мощі українського святого спочивають в престолі святого Василія Великого – одному з бічних престолів головного храму Католицької церкви. Після богослужіння відбудеться аудієнція єрархів УГКЦ з Папою Франциском.
“Актом виставлення мощей святого Йосафата для публічного почитання Католицька церква не тільки вшанувала його мучеництво за єдність Христової Церкви, а й зробила цю особу символом безстрашного ісповідництва віри для всіх Христових учнів”, – сказав Блаженніший Святослав у привітальному слові до учасників симпозіуму з нагоди 390-ої річниці смерті святого Йосафата, який пройшов у Відні на початку листопада цього року.   
А 26 листопада відбудеться третя щорічна церемонія вручення Відзнаки імені священномученика Омеляна Ковча, спільна молитва та передання його реліквій для базиліки святого Вартоломія в Римі. Захід розпочнеться о 17.30 в базиліці святого Вартоломія.  Нагадаємо: Відзнаку імені Омеляна Ковча вручають щороку за значний внесок у розвиток екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму. 
У середу, 27 листопада, розпочнуться урочистості з нагоди святкування 50-річчя заснування Українського католицького університету (УКУ) Патріархом Йосифом Сліпим у Римі. З цієї нагоди відбудеться вручення дипломів почесних докторатів УКУ. Очікують, що на заходи прибудуть члени Сенату УКУ, друзі та доброчинці вишу, ректори папських університетів і представники різних ватиканських декастерій.
 Довідка                         
Священномученик Йосафат Кунцевич – український святий, якого вшановує вся Католицька церква. Мученик за єдність Церкви, єпископ УГКЦ, архиєпископ Полоцької єпархії народився 1580 року у Володимирі-Волинському. Будучи єпископом, сприяв піднесенню освітнього рівня духівництва і прославився як борець за об’єднання Церкви. 
Його активна діяльність за єдність з Єпископом Риму викликала глибоке невдоволення противників, за що його жорстоко вбили у Вітебську 12 листопада 1623 року, а понівечене тіло кинули в ріку. Після мученицької смерті Йосафата Кунцевича його мощі перебували в різних місцях Литви, Польщі та Білорусії. В 1916 році їх перевезли у віденський костел святої Варвари, а в 1949-му вони потрапили з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання в соборі святого Петра – у вівтарі правої нави престолу святого Василія Великого. 
Священномученик Йосафат канонізований 1867 року Пієм IX. Папа Римський Іван Павло II назвав його “апостолом єднання”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5960 / 4.12MB / SQL:{query_count}