Життя за новими правилами

Як налагодити побут, маючи удома новонароджену дитину

Народження дитини – довгоочікувана і щаслива подія. Проте це тільки початок. Перше знайомство з малюком відбулося в пологовому будинку, а попереду ще так багато цікавого! 
Дуже часто молоді жінки, ще до пологів наслухавшись “досвідчених” мам, морально готуються до того, як їм буде сутужно з немовлям. Та й після пологів нерідко доводиться вислуховувати співчуття з приводу недоспаних ночей, браку часу на себе, відповідати на запитання, а чи добре спить немовля,  а чи вистачає йому молока... 
Частота таких запитань підсвідомо налаштовує молоду маму на те, що проблеми – це нормально, коли в хаті є маленька дитина. І якщо виникають якісь труднощі, наприклад, відчуття втоми, безпорадності, вона сприймає це як належне і не шукає способів їх подолання, мовляв, так діти ростуть.
Та найголовніше, що треба пам’ятати молодій жінці: щаслива мама – здорова і задоволена дитина. Коли мама виснажена, їй дуже важко зрозуміти, чому немовля плаче і чого воно в цей час потребує.
Звичайно, уперше взявши на руки дитину, ви відчуєте непереборне бажання зробити для неї все, аби вона була щасливою, стати найкращою мамою в світі. Однак, приїхавши додому, нерідко впадаєте у розпач від того, що не завжди можете збагнути потребу дитини, не можете одразу допомогти, коли у неї болить животик. Вам бракує часу, аби вирішити всі хатні справи: зварити, прибрати, випрати, побавитися чи просто поговорити зі старшими дітьми. 
Найголовніше, що треба пам’ятати молодій жінці: щаслива мама – здорова і задоволена дитина
І дуже часто “дбайливі” бабусі та тітоньки замість додати мамі впевненості та підтримати її, сказавши “Як тобі все добре вдається!”, навпаки, дорікають: і те не так, і се не до ладу. А іноді й кидають образливе: “Дай я сама, бо ти не вмієш…” Звичайно, в цей час мама як ніколи потребує допомоги. Шановні бабусі, запитайте її, чим можна підсобити, а не відправляйте мити посуд, доки перевдягатимете малюка! 
Усі молоді батьки почуваються невпевнено, скільки б не прочитали книжок про догляд новонародженого. Вони поступово вчаться пильнувати, розуміти і любити своїх дітей, а немовлята – розуміти і любити їх. 
Дуже багато залежить і від того, як ви організуєте своє життя після приїзду з пологового будинку. Перші місяці життя з малюком – чи не найскладніші для кожної родини. Навчитися жити за новими правилами потрібно всім членам сім’ї. Ось кілька головних порад для молодих мам від фахівців “Тедді-клубу”.

Бережіть себе

Не піддавайтеся спокусі бути ідеальною в усьому, що робите. Зараз вам треба зосередитися на найголовнішому – задоволенні потреб новонародженого. Всі інші турботи про сім’ю та побут повинні узяти на себе члени родини. 
Мамі в цей час потрібен помічник. Можливо, чоловікові вдасться оформити відпустку хоча б на один, перший місяць. Потім “естафету” підхопить мама чи свекруха. В будь-якому випадку не варто відмовлятися від пропонованої допомоги. Вона вам буде в той час дуже потрібна.
Нормалізуйте своє харчування. Пам’ятайте, що насправді є дуже мало продуктів, протипоказаних жінці, яка годує грудьми. Споживайте здорову їжу і пийте достатню кількість рідини. Це зарядить вас енергією і допоможе успішно налагодити лактацію. Дихайте свіжим повітрям. Регулярно виходьте на прогулянку з чоловіком і немовлям – це зміцнить ваші стосунки і допоможе позбутися напруження та кепського настрою.
Спіть разом із малюком. Використовуйте час сну дитини для відпочинку. Це чудова нагода відновити сили.

Запровадьте “правила відвідування”

Родичі, друзі обов’язково захочуть подивитися на вашого малюка. Дайте їм знати, в які дні та години вони можуть це зробити. Наполягайте на тому, аби гості обов’язково мили руки. А того, хто хворий, попросіть залишитися вдома до цілковитого одужання.

Пливіть за течією

Не плануйте надто багато, змиріться з тим, що майже увесь ваш час тепер має бути присвячений догляду немовляти – годуванню, перевдяганню, вкладанню спати, заспокоєнню тощо. 
Зрештою, ви й самі не захочете займатися чимось іншим. Усю свою активність, заплановані заходи зведіть до мінімуму. Якщо ж вам усе-таки треба терміново кудись поїхати, сплануйте все так, щоб мати запас часу і чистих підгузків.

Будьте готові до перепадів настрою

Вас здивує те, як легко тепер ви можете перейти від обожнювання до відчаю. Так проявляється не лише втома. Одним молодим мамам важко змиритися з втратою незалежності, другим видається обтяжливим постійне занепокоєння здоров’ям малюка, третіх не влаштовує життя в замкнутому просторі серед брудних підгузків і дитячого плачу.
Поділіться своїми переживаннями з чоловіком або близькою людиною. Разом легше вирішувати проблеми і долати труднощі.

Частіше виходьте з дому

Часто гуляйте з малюком, зустрічайтеся з новими людьми, давніми друзями. Якщо дозволяє погода, йдіть у парк, сквер. Свіже повітря та цікаве спілкування під час сну немовляти у візочку зарядять вас енергією, допоможуть на якийсь час забути про щоденні клопоти. 
Якщо маєте кому довірити дитину, використовуйте вільний час не для прибирання чи миття посуду (це може зробити будь-хто), а для себе – зустріньтеся з друзями, підіть у перукарню, аби потішити себе гарною стрижкою, зачіскою чи манікюром.

Геть правила і стандарти!

Якщо раніше ви не могли собі дозволити піти спати, доки не випрали замоченої білизни, то тепер можете робити це зі спокійною душею. То не кінець світу! Вранці, відпочивши, ви впораєтеся з роботою вдвічі-втричі швидше. 
Не робіть трагедії з того, що до приходу свекра і свекрухи у вас немає традиційного меню з десяти страв. Якщо ви дуже втомлені, розслабтеся і забудьте про нав’язані самій собі правила і стандарти.

Післяпологова депресія 

В перші тижні, навіть місяці після народження дитини багато жінок відчувають депресію. Якщо й у вас виникли такі проблеми, спитайте поради у вашого лікаря чи психолога, як діяти в цій ситуації. Річ у тім, що депресія не минає сама! Ця хвороба потребує лікування. І що раніше ви звернетеся по допомогу фахівця, то буде краще і для вас, і для малюка.

Не відмовляйтеся від допомоги

Якщо хтось із близьких або друзів пропонує вам допомогу – випрасувати і скласти білизну, купити в магазині продукти, вимити посуд, просто побути з малюком, доки ви будете в тій же перукарні, неодмінно погоджуйтесь. Допомога друзів і близьких завжди доречна.

Підтримуйте стосунки з іншими членами родини

Немовля дуже потребує мами, тому турбота про нього займає весь ваш час. Та все ж намагайтеся, аби ваші старші діти (якщо вони є) також не почувалися обділеними материнською увагою і любов’ю. 
Приділяйте їм хоч трішки свого часу. Десять хвилин, проведені з вами віч-на-віч, зроблять старшого сина/доньку щасливими на весь день. Попросіть його/її розповісти своїй молодшій сестричці/братикові про те, що було у садочку чи в школі. Разом складіть для неї/нього казочку.

Не бійтеся розпестити дитину

Багатьох молодих мам, можна сказати, переслідують поради бабусь, які стверджують, що брати дитину на руки не варто, бо так її можна тільки розпестити. Мовляв, поплаче і заспокоїться. Не бійтеся розпестити дитину! 
Коли берете її на руки, дитина відчуває ваш запах, чує ваш голос, вашы серцебиття і дихання – все таке знайоме ще відтоді, як вона була у вашому животику. Ці почуття дають немовляті впевненість та спокій. І взагалі, критично ставтеся до порад “досвідчених” мам.
Проблем все одно не уникнути, адже ви тільки вчитеся бути батьками. Намагайтеся в усьому завжди знаходити позитив. Допомагайте одне одному, підтримуйте – і тоді будь-які труднощі стане долати набагато легше!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4383 / 4.15MB / SQL:{query_count}