Нові викриття Сноудена

МЗС Франції викликало американського посла, а Мексика вимагає розслідування

фото: rbc.ru
Скандали, викликані шпигунською діяльністю США, не вщухають. Цього разу протест висловили Мексика та Франція. 
Зокрема Мексика назвала "неприйнятним" шпигунство за електронною поштою свого колишнього президента Феліпе Кальдерона з боку американських спецслужб, про що дізналися після того, як німецький журнал Spiegel опублікував чергову порцію документів, наданих екс-співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом. Як випливає з надрукованого, Агентство національної безпеки (АНБ) США мало доступ до президентського поштового домену, яким також користувалися члени уряду.
Міністерство закордонних справ Мексики заявило, що подібна практика супере­чить як мексиканському, так і міжнародному законодавству. Відомство закликало президента США Барака Обаму провести розслідування інформації, що нещодавно з'явилася. МЗС Франції викликало посла США в Парижі Чарльза Рівкіна у зв'язку з появою інформації про прослуховування американськими спецслужбами телефонних розмов французьких громадян, повідомляє агентство France Presse.
Спецслужби США зламали електронну пошту Феліпе Кальдерона у той час, коли він обіймав посаду президента Мексики. Атаки зазнали і поштові скриньки низки його міністрів. Крім того, Агентство національної безпеки США прослуховувало телефони громадян Франції, пише видання Le Monde з посиланням на матеріали екс-співробітника спецслужб Едварда Сноудена.
Раніше стало відомо, що воно також збирає інформацію з адресних книг мільйонів користувачів електронної пошти в усьому світі, пише The Washington Post з посиланням на документи, надані Едвардом Сноуденом, і джерела у спецслужбах. Сам Едвард Сноуден заявив в інтерв'ю New York Times, що приїхав до Росії без секретних матеріалів.
За статті, написані на основі наданих ним матеріалів, британська газета The Guardian стала володарем двох престижних нагород, які щорічно присуджує Асоціація онлайн-новин (Online News Association, ONA).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7236 / 4.07MB / SQL:{query_count}