Авіаквитки до Європи можуть подорожчати

Причина – забезпечення екологічної безпеки в Євросоюзі

Авіаперевізники можуть зіткнутись із необхідністю зменшити свої прибутки та збільшити вартість авіаквитків через жорсткість заходів щодо забезпечення екологічної безпеки в ЄС. Це відбудеться у тому випадку, якщо в Європі затвердять нову методику квотування викидів авіаперевізників, представлену Європейською комісією на розгляд Європарламенту минулого тижня, зазначає "Комерсант-Україна".
Суть пропозиції Єврокомісії полягає в тому, що у випадку, якщо Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) до кінця року не закінчить розробки глобальної стратегії щодо зниження емісії парникових газів, Європарламент буде змушений поширити свою методику квотування на авіаперевізників країн, які не є членами ЄС.
Вона передбачає санкції за перевищення безкош­товної квоти – 100 євро за тонну або заборону на польоти. Звільнення від купівлі квот отримають лише країни, "які не є розвиненими, і на чий флот припадає менше 1% світових викидів парникових газів". Крім того, відповідно до пропозиції Єврокомісії, авіакомпанії платитимуть тільки за ту частину маршруту, яка проходить над країнами Європи, а не за весь маршрут.
За оцінками ICAO, у випадку ухвалення нових правил, за 15 років їх дії авіаперевізники втратять 150 млрд доларів. Питання мають вирішити в перших числах січня наступного року, якщо тільки ICAO не запропонує власного ва­ріанту вирішення проблеми. Як інформує ipress.ua, Україна не входить до числа країн, яких можуть звільнити від квотування. Компенсація оплати квот здійснюватиметься або за рахунок самої компанії, або за рахунок клієнтів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3239 / 4.07MB / SQL:{query_count}