Яка вона – вчительська зарплата?

Українські вчителі заробляють утричі менше, ніж польські, і вдесятеро менше, ніж американські

“На руки” вчителі одержують у середньому від 1970 до 3500 грн. Про це повідомляє портал bigmir)net, який до Дня вчителя порівняв статистичні дані про зарплату українських педагогів та їх колег із інших країн. 
Вчителі в Україні зароб­ляють близько 300 доларів на місяць. Менше цінують працю педагогів лише в Індонезії. Проаналізувавши дані статистики, виявилось, що навіть у Росії нижній поріг зарплат педагогів у школах на 600 грн вищий, ніж в Україні, а максимальний рівень зарплат перевищує український більше, ніж у два рази. 
За даними Державної служби статистики, сфера освіти перебуває у п’ятірці найменш оплачуваних галузей в Україні. Середня зарплата в галузі у серпні 2013-го становила 2 542 грн, зменшившись порівняно з попереднім місяцем на 440 грн, інформує УНІАН.  
Українські вчителі і самі розповіли про свій заробіток. За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua, у більше, ніж 7 600 українських педагогів мінімальна місячна зарплата становить 2400 грн, а максимальна - до 4300 грн. Це до вирахування податків - 18%. При цьому, за даними Калькулятора зарплати в Україні, 78% респондентів незадоволені своєю зарплатою. 
Дані про зарплати вчителів взято зі звіту Організації економічного співробітництва і розвитку (OECD), Держслужби статистики України та Федеральної Служби статистики Росії, сайту Mojazarplata.com.ua. Для обчислень брали мінімальний і максимальний рівень зарплати викладачів у сфері середньої освіти у всіх країнах, окрім Росії та України. Для Росії взято дані за середньою зарплатою в країні у федеральній (максимальний рівень) і муніципальній (мінімальний) освіті. Дані по Україні засновані на звітах Держслужби статистики і результатах Калькулятора зарплат Wageindicator сайту Mojazarplata.com.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4804 / 3.96MB / SQL:{query_count}