Стомлені стомою

6 жовтня відзначатимуть Всесвітній день стомованих хворих

За ініціативи членів Міжнародної асоціації стомованих пацієнтів, під егідою ООН щороку, 6 жовтня, увесь світ відзначає День стомованих хворих.
За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість стомованих хворих у світі становить 100-150 осіб на 100 тисяч населення. В Україні кількість стомованих хворих перевищує 50 тисяч осіб. На Львівщині таких хворих майже 1500, повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Бувають випадки, коли після оперативного втручання (найчастіше при захворюванні кишківника) лікарі змушені формувати на черевній стінці пацієнта штучний отвір – стому, призначений для виходу кишкового вмісту. У 30% випадків стому накладають на деякий час, у решті 70% її формують назавжди. Дуже часто таким хворим важко змиритися з думкою, що у такому вигляді можна вести нормальне життя. Ці люди зазвичай замикаються у собі, уникають спілкування з друзями та знайомими. Їх багато, але ми не знаємо про них... Вони живуть власним життям, сам-на-сам зі своїми проблемами.
На жаль, в Україні відсутня державна адресна допомога хворим зі стомою. Якщо в усіх європейських країнах на державному рівні давно існують так звані “рефундації” – щомісячне виділення коштів для реабілітації стомованих хворих, то на пострадянському просторі таких рефундацій немає тільки у Молдові та в Україні.
Щорічне проведення Всесвітнього дня стомованих хворих ставить за мету привернути увагу людей до медико-соціальних проблем стомованих хворих та їх реабілітації у суспільстві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6924 / 4.05MB / SQL:{query_count}