Долаймо суспільні стереотипи!

Під час VI Екуменічного соціального тижня обговорюватимуть питання відмінності та поваги у різних соціальних сферах

фото: ІЕС
Екуменічний соціальний тиждень, який сьогодні розпочався, вже став традиційною осінньою подією у Львові. Цього року він знову згуртував міжнародних фахівців, представників  Церкви, громадського сектора, ЗМІ, політиків, освітян, бізнесменів та представників органів влади навколо актуальних питань та викликів сьогодення. Основною темою ЕСТ є питання відмінності та поваги у різних сферах суспільного життя.
“Цю тему обрали не випадково, адже під час попереднього форуму учасники запропонували продовжити міжконфесійний діалог в сфері соціального розвитку для подолання стереотипів та побудови міцного громадянського суспільства, де кожен почуватиметься захищеним і упевненим”, – розповідає координатор VI Екуменічного соціального тижня Марія Кандиба. 
“На форумі обговорюватимуть питання міжконфесійного діалогу, проблеми історичної пам’яті та примирення на прикладі України та інших європейських держав. Проведемо заходи для соціальних працівників, зокрема круглий стіл щодо роботи з уразливими групами населення, презентації соціальних організацій, майстер-класи”, – каже організатор ЕСТ, виконавчий директор Інституту екуменічних студій Галина Бохонко.
Окрім цього, відбудеться низка мистецьких заходів: презентація книги Антуана Аржаковського “Очікуючи на Всеправославний собор” та збірник есеїв відомих українських і австрійських науковців “Українсько-австрійські зустрічі”. 2 жовтня в Українському католицькому університеті відкриють фотовиставку “Народ книги”, яка ілюструє основні моменти життя єврейської общини. “Тут будуть представлені понад 60 робіт Бориса Бухмана, Романа Віленського, Віталія Оплачка, Євгенії Ільїної та Шломо Нізіна. На фотознімках зображені християнські служителі різних Церков, які в роки війни рятували від загибелі євреїв, ризикуючи власним життям”, – розповідає Марія Кандиба. 
Уже традиційно під час ЕСТ у четвер, 3 жовтня, всі, хто хоче, зможуть відвідати соціальні організації міста: майстерню спільноти “Лярж-Ковчег” для осіб з розумовою неповносправністю “Бджілка” та центр інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях. “А в суботу, 5 жовтня, на площі Ринок організують виставку-ярмарок соціальних організацій, які займаються неповносправними людьми та незахищеними верствами населення. Представники спільнот “Оселя”, “Лярж-Ковчег”, центру духовної підтримки “Емаус”, навчально-реабілітаційного центру “Джерело”, громадської організації “САМІ”, благодійної організації “Центр Даун – синдром “Промінчик”, західноукраїнського центру “Жіночі перспективи” презентують на ньому вироби своїх вихованців”, – веде далі Марія Кандиба.
 До теми                                               
Під час VI Екуменічного соціального тижня 2 жовтня відбудеться вручення нагород переможцям ІІІ Всеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”. Серед 42 конкурсних матеріалів обрали переможців у чотирьох номінаціях: суспільство, релігія, культура та економіка. Четверо авторів, які посядуть перші місця в кожній номінації, отримають статуетки та грошову винагороду. Автори, що займуть другі та треті місця, – призи і дипломи учасників конкурсу. 
“Репортери надії в Україні” – це конкурс на кращу статтю, репортаж або програму, що є “інформацією–носієм рішень” (інформація, яка не лише представляє важливі питання сучасного суспільства, а й дає на них конкретні відповіді, вказує шляхи вирішення проблем і спонукає до дій). Організатором конкурсу є Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. В ІІІ Всеукраїнському конкурсі взяло участь понад 800 робіт з усіх областей України та АР Крим. 
У матеріалах ідеться про ініціативи в галузі культури, мистецьку допомогу, містяться конкретні поради щодо вирішення економічних питань, приклади життєвої сили людей у скрутних обставинах, акцентується увага на релігійних цінностях, вірі, духовному зростанні,  порушується нова проблематика і пропонуються оригінальні рішення.
Для молоді організатори ЕСТ також підготували різні цікавинки. Під час круглого столу “Процес виховання провідної християнської верстви у Східній Європі” представники духівництва і освітяни разом із молоддю обговорюватимуть питання виховання дітей різного віку. 
“Для студентів ми організували тренінг “Міжнародна молодіжна співпраця у сфері неформальної освіти”. Його учасники зможуть ознайомитися з підходом Європейського Союзу до теми “Відмінність та повага” у контексті роботи з молоддю, використовуючи методологію неформальної освіти. Метою тренінгової сесії є ознайомлення учасників з методиками неформальної освіти, які можна використовувати для роботи в сфері соціального включення і культурного розмаїття”, – зазначає координатор ЕСТ.
А ввечері 4 жовтня молоді учасники форуму матимуть змогу взяти участь в зустрічі у дусі спільноти Тезе. Нагадаємо, що в Украї­ні соціальний тиждень започаткував 1939 року Митрополит Андрей Шептицький, присвятивши його темі християнського патріотизму, який протиставлявся ідеологіям комунізму, шовінізму і фашизму, що тоді стрімко розвивалися в Європі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5488 / 4.11MB / SQL:{query_count}