Мамо, хочу енциклопедію!

“Пошта” дізнавалася, з якого віку і яку саме варто купувати дітям

фото: Андрій Польовий
Сучасне покоління дітей зростає серед комп’ютерів, телефонів, телевізорів, плеєрів і планшетів. Іноді воно не здатне відрізнити справжнє від навіяного рекламою, модою чи електрон­ними іграми. Діти говорять цитатами з фільмів, серіалів чи мультфільмів… 
Та щоб сформувати в дитини особисту думку чи добру уяву, з нею потрібно спілкуватися, привчати читати добрі й розумні книжки. Тішить, що нині на книжковому ринку представлені не лише казки і дитячі історії, а й велика кількість енциклопедій, довідників, книжок-іграшок, навчальної літератури. 
Головне привчити сина чи доньку до книжок з раннього віку. Окрім відомих видавництв – “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, “Видавництво Старого Лева”, “Країна мрій”, “Веселка”, які випускають художню літературу, є багато таких, що спеціалізуються саме на довідковій. Це не тільки підручники чи книжки для навчання, а й енциклопедії. 

Література для найменших


фото: Андрій Польовий
Здавалося б, що цікавого в книжці може знайти однорічне чи дворічне маля. Та саме на таку аудиторію розрахована література видавництва “Елвик” – книжки-пазли, книжки з варіоефектом (коли кілька зображень послідовно змінюються залежно від кута зору), серії “Картинки-невидимки” і “Чарівний ліхтарик”. Багато корисних книжок цього видавництва можна знайти й для дітей віком від трьох до шести років. 
“Якось до нас зайшов хлопчик віком три-чотири роки з батьками. Сім’я шукала щось цікаве для свого сина на день народження. І поки мама з татом відволіклися, хлопчина попросив показати щось із “нерозвивальної” літератури, мотивуючи це тим, що він хоче погратися, а не постійно вчитися. Після цього ми вирішили видавати книжки-іграшки, які мають розвивальний характер, ними цікаво бавитися. 
Процес навчання, пізнання світу, який відбувається у вигляді гри, на нашу думку, найбільш ефективний. Саме цікаві, змістовні, пізнавальні, яскраві книги формують світосприйняття дитини, стають її друзями і наставниками, заохочують до навчання”, – розповідає Роман, представник видавництва “Елвик”.
Малюки, які розвиваються, починають ставити батькам безліч запитань: Чому? Скільки? Що? Як? Навіщо? Саме для таких чомучок видавництво “Пегас” пропонує “Енциклопедію для чомусика” і “Мою першу енциклопедію” в двох томах. 

Енциклопедії для школярів

Сьогодні на полицях книгарень – безліч різноманітних енциклопедій для школярів. Видавці орієнтуються навіть на п’ятирічних читачів. 
“Звичайно, в таких книжечках енциклопедичного характеру дитина найперше звертає увагу на кольорові ілюстрації. Тексти містять енциклопедичну інформацію, але її небагато та й написана вона доступною і цікавою мовою. Безліч відповідей на запитання з історії, астрономії, географії, біології можуть бути в таких виданнях”, – пояснює Олена, представниця видавництва “Пегас”. 
Книжка “Стаємо дорослими” допоможе батькам пояснити дитині делікатну тему, витлумачити, що є зачаття і народження
Серед цікавих збірних енциклопедичних книжок цього видавництва, які сподобаються як хлопчикам, так і дівчаткам, – “Про все на світі”, “Моя Україна”, “Енциклопедія школяра”, “Велика книга знань”, “Велика книга для допитливих”. 
 Цікаві факти про книжки         
1. Колись книги розкладали на полицях по-іншому: корінцями до стіни.
2. Книги про позіхання спричиняють… позіхання.
3. Найсприятливіший вік для того, аби навчити дитину читати, – 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити цього.
4. Якщо дитина до третього класу не навчилася читати – її чекає нелегка доля. Про це свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 години на тиждень, телевізор забирає до 14 годин дозвілля на тиждень.
6. Щоби створити роман, письменник витрачає в середньому 475 годин. 
7. “Книжковий хробак” – це крихітна комаха, яка харчується корінцями книжок.
8. В’язниця надихає: Мігель де Сервантес – “Дон Кіхот”, “Подорож пілігрима” –  Джон Баньян, Оскар Уайльд – “Тюремна сповідь”, Нікколо Макіавеллі – “Государ”.
9. У давні часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для… кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час – люди, яким більш ніж 45 років.
11. Покупець у книгарні в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більш ніж половина (68%) покупців книжок – жінки.
Широкий вибір пізнавальних енциклопедій пропонує й видавництво “Махаон-Україна”: “Велика книга чомучок”, “Про все на світі у запитаннях і відповідях”, “Нова енциклопедія для допитливих”, “Велика шкільна енциклопедія”. Та й це ще не весь перелік дуже цікавих книжок, адже їх стає щораз більше! Знаємо з власного досвіду, що запитання в дітей ніколи не закінчуються – вони хочуть знати все на світі! 

Довідники за категоріями

Окрім книжок, в яких можна знайти відповіді на різноманітні питання, є й дитячі довідники певних напрямків.
“У кожної дитини – своє маленьке захоплення: хтось любить тварин, хтось техніку, хтось обожнює футбол, а комусь до вподоби бавитися в науковця, першовідкривача. Тож, аби школярі мали більше зацікавлень, видають книжки відповідних напрямків. Наше видавництво пропонує, наприклад, “101 шедевр архітектури”, “Військову техніку”, “Комп’ютерні ігри”, “Олімпійські ігри”. Такими книжками запросто можна захопити навіть хлопців. Дівчатам можна запропонувати “101 Експеримент із рослинами”, “Про чудеса світу”, серію “Про … Коней”, “Про … Котів” і “Про … Собак”, – коментує Оксана, представниця видавництва “Ранок”.
Зацікавлення дітей можуть бути найрізноманітнішими, тому на книжкових полицях знайдете навіть поради для юних піратів чи детективів. Є енциклопедії, поділені на “хлопчачі” та “дівчачі”. Вони розраховані на різний вік. Наприклад, для першокласниць буде цікавою “Енциклопедія маленької принцеси”, а для п’ятикласниць – книга “Все про тебе саму”. Безліч книжок навчають етикету, конструювання, допомагають у виборі косметики. 
Ще одне цікаве видання пропонує видавництво “Пегас” – “Стаємо дорослими”. Ця книжка допоможе батькам пояснити дитині делікатну тему сексу, витлумачити, що є статеве дозрівання, зачаття і народження.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3168 / 4.13MB / SQL:{query_count}