Розкажіть дітям на ніч казку

П’ять причин читати малечі перед сном

Читання казок дітям перед сном має стати хорошою сімейною традицією. Їх розповідали у давнину, це роблять і зараз. Змінилися герої, місця дії, але одне залишилося незмінним – у битві добра і зла добро завжди перемагає. Казка – це саме така розповідь, яка сприймається дітьми різного віку, пише mama.online.
Вона виховує і навчає, допомагає з користю проводити дозвілля. Яскраві образи казок впливають на свідомість і дають дитині чітке уявлення про добро і зло. Ці фантастичні розповіді містять певні стереотипи щодо поведінки у тій чи іншій ситуації, пропонують способи вирішення проблем і життєвих завдань. Існує безліч причин, через які потрібно читати казки. Пропонуємо вам п’ять основних.
1. Усього п’ятнадцять хвилин читання дітям вголос – і ваш малюк стане слухнянішим, сміливішим, буде більш відкритим та уважним до світу. Спільне обговорення історій стимулює інтерес дитини до самостійного читання, розвиває уяву та словниковий запас.
2. Казки – це універсальна дитяча мова. Стежачи за долями казкових персонажів, дитина починає розбиратися у повсякденних речах. Саме через світ фантазії і образів вона вчиться аналізувати та розуміти реальність. З одного боку, світ у казках простий: існує чітка межа між добром (наприклад, працьовита Попелюшка) і злом (жорстока мачуха), з іншого, казка піднімає важливі для дитячого віку проблеми (наприклад, жадібності та щедрості, добра і зла, самотності та дружби, егоїзму і співпраці).
3. Казки виховують, оскільки діти часто ототожнюють себе із казковими героями. Тож, якщо хочете навчити сина гарних манер, знайдіть книжку про когось схожого на нього, наприклад, хлопчика, якому стільки ж років і який теж не любить чистити зуби. У цьому випадку підійде казка “Мийдодир”. Якщо дитина скупиться, почитайте йому “Казку про рибака і рибку”, а якщо любить говорити неправду – “Заєць-хвалько”.
4. Казки на ніч утішають і налаштовують дитину на позитивний лад. Чарівна історія завжди повинна закінчуватися добре. Це – своєрідний інструмент позитивного навіювання, оскільки інколи світ несправедливий, щось може не вдаватись, але добро завжди перемагає зло, завзятість допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Казка дає дитині надію на те, що коли головний герой впорався зі своїми проблемами, то і їй це обов’язково вдасться. Прочитана лагідним маминим ти татовим голосом історія – найкращий засіб для того, аби малюк заспокоївся. Можна й самому вигадати історію, яка допоможе перестати боятися зубного лікаря або розібратися у сварці з другом, допомогти пережити тривогу перед походом до школи.
5. Казки допомагають зрозуміти самого себе. Іноді можна помітити, що діти хочуть слухати одну й ту ж казку по кілька раз. Найчастіше це є сигналом про те, що їх щось турбує, цікавить або тішить. Якщо дитина вимагає, щоб їй читали “Гидке каченя”, можливо, вона відчуває себе самотньою та безпорадною у дитячому садку. 
Також можна свідомо підбирати дитині казку (коли ви знаєте , що у неї проблеми).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0002 / 4.08MB / SQL:{query_count}