В Україні й далі закривають школи

Цього року більш ніж півтори сотні середніх навчальних закладів припинили існування

В нашій країні й далі закривають малокомплектні середні навчальні заклади. Цьогорічний Перший дзвоник не пролунав ще у 161 школі! Натомість реконструю­вали та відкрили всього 29… 
Найбільше шкіл припинили існування на Хмельниччині (35), друге і третє місця посіли Вінницька та Житомирська області (17 і 13 відповідно), повідомляє Освітній портал. “Якщо дивитись на пропорцію, то вона становить у 5,5 рази більше у бік закриття. Всі закриті школи були малокомплектними в малих містах, селах і селищах. У подальшому це може призвести до занепаду сіл, погіршення демографічної та соціально-економічної ситуації у регіо­нах”, – повідомив директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.
Закрити школу можуть лише за згоди громади. Зі слів директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Михайла Брегіна, в області на це уже погодились три громади, ще 12 шкіл під загрозою існування. У 85 школах Львівщини навчається менш ніж 10 дітей. 
Найбільше шкіл припинили існування на Хмельниччині (35), друге і третє місця посіли Вінницька та Житомирська області (17 і 13 відповідно)
Та є в нашій області й такі школи, де діти через велику наповненість класів змушені вчитися у дві зміни. Найбільше таких учнів у Яворівському районі. До кінця цього року у Львівській області запрацюють ще три школи, повідомив під час відкриття середнього навчального закладу в селищі Запитів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич. Він стверджує, що торік на Львівщині ввели в експлуатацію п’ять освітніх закладів.
“Щороку збільшується обсяг будівництва, добудови та реконструкції шкіл. Приємно, що наша область є лідером у цьому”, – каже Богдан Матолич. Проте, як зауважив Вік­тор Таран, нові школи в Україні державним коштом майже не зводять. До ремонту, реконструкції чи будівництва залучають спонсорів, батьківські комітети.
 Гарячий телефон               
У Міністерстві освіти України з 2 вересня розпочала роботу гаряча телефонна лінія з питань організації навчально-виховного процесу в школах, повідомляє Департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН. Свої скарги і пропозиції учні та їхні батьки можуть висловити, зателефонувавши на номер +380 44 481-47-68 (початкова школа, 1 – 4 класи);  +380 44 481-32-07 (5 – 11 класи).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5929 / 4.08MB / SQL:{query_count}