Тепер у них є батьки!

На Львівщині 300 дітей-сиріт влаштували у родини

У Львівській області функціонує 23 будинки сімейного типу, де знаходиться 152 дітей. Також 148 дітей влаштували у 97 прийомних сімей, інформує прес-служба Львівської ОДА.
“Загалом в області є 300 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких влаштували у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Водночас під опікою родичів перебуває 2 077 дітей”, – каже т. в. о. начальника служби у справах дітей Львівської ОДА Роман Хлопецький.
Зі слів начальника відділу реалізації житлових програм Львівської ОДА Дмитра Харечка, сьогодні на Львівщині будинки сімейного типу зводять на 5 земельних ділянках. “Зазначені споруди будують за кошти обласного бюджету та приватних осіб. Цього року на ДБСТ із обласного бюджету виділили 5 млн грн. Пріоритет при виборі земельних ділянок – наявність відповідних комунікацій”, – каже Дмитро Харечко.
Найближчим часом ми робитимемо усе, аби із року в рік якомога менше діток залишалося в інтернатах
До кінця року планують збудувати 9 дитячих будинків сімейного типу. Так, вчора у Буську відбулось урочисте відкриття дитячого будинку сімейного типу, у якому проживатиме 9 дітей. У відкритті взяв участь губернатор Львівщини Віктор Шемчук, який з нагоди новосілля подарував родині побутову техніку. “Нині вкрай важливо, аби  діти, позбавлені батьківського піклування, отримували повноцінне виховання у родинному колі, – зазначив очільник області. – Найближчим часом ми робитимемо усе, аби із року в рік якомога менше діток залишалося в інтернатах”.
За словами В.Шемчука, побутові умови, в яких проживатимуть діти у нових родинах, дуже важливі. Проте найбільше уваги варто приділити створенню домашнього затишку та родинної атмосфери саме у будинку сімейного типу.
Віктор Шемчук наголосив, що наступним проектом, який планують реалізувати на Львівщині, є дитячий будинок сімейного типу у селі Домажир. “Це буде  справді новий рівень підходу до будівництва ДБСТ. Споруду зведуть за спеціальним проектом із полегшених конструкцій”, – заявив голова ОДА.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6566 / 4.06MB / SQL:{query_count}