Гвоздика – гарна й невибаглива

Квітка не потребує частого поливання і надто родючих ґрунтів

Так хочеться мати красивий квітник, але часу на його догляд бракує… Оберіть гвоздики! Вони гарно виглядають і невибагливі, а ще не потребують частого поливання, що дуже важливо для тих, хто рідко буває на дачі чи городі. Не потребують гвоздики й надто родючих ґрунтів – на них вони втрачають свій сизий колір. Підживлення має бути помірним, найкраще підійде перегній або комплексне мінеральне добриво. 
У серпні час проріджувати і розсаджувати травневі насадження. Тих рослин, що залишаються під час проріджування, не викидайте – їх можна розпікірувати на новому місці. Таким чином у вас з’явиться нова грядка гвоздик. Живцями 3-9 см, що мають 3-4 пари листків, можна розмножувати абсолютно всі види гвоздик. Живець зрізують одразу під вузлом і роблять надріз по нижній його частині на третину товщини стебла. Вкорінюють у добре зволоженому середовищі – перліті чи прожареному піску, накривши плівкою або слоїчком.
Розмножувати гвоздики можна й відсадками з довгих живців – зробити на міжвузлі аналогічний надріз, присипати це місце піском, а потім добре зволожити. Перисту гвоздику розсаджують вже укоріненими відростками, відокремивши їх від основ­ного кущика. Поділом куща можна розмножувати й турецьку гвоздику.
Гвоздики краще не садити поруч із тюльпанами, бо багато хвороб, які уражають тюльпани, можуть перекинутися на гвоздики. Крім того, речовини, якими лікують гвоздики, шкодять тюльпанам
Гвоздики сприйнятливі до іржі, вірусів, плямистості, можуть бути уражені щипавками, капустянками, трипсами і нематодами. Рослини із садового квітника значно міцніші, витриваліші, аніж тепличні. Варто знати, що гвоздики краще не садити поруч із тюльпанами, бо багато хвороб, які уражають тюльпани, можуть перекинутися на гвоздики. Крім того, речовини, якими лікують гвоздики, шкодять тюльпанам.
При ураженні плямистістю на листі з’являються круглі сіро-коричневі плями з коричнево-червоним або фіолетовим обідком. При підвищеній вологості листя засихає. Уражені рослини кожні 10-14 днів обприскують фунгіцидом. Вірусні захворювання гвоздик не мають виражених ознак – рослина стає слабкою, відстає у розвитку. Такі гвоздики краще видалити з квітника.
Щодо шкідників (капустянок і щипавок), то кращим засобом проти них є часте розпушування ґрунту і перекопування його восени. Щипавки ховаються в суцвіттях і пошкоджують його краї. Трипси проявляються сріблистими плямами на листі та  квітах. Дієвий метод – обприскування. Ознака ураження нематодами – буре або плямисте листя. Ушкоджені частини рослин видаляють і знищують.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7858 / 4.07MB / SQL:{query_count}