Вступна кампанія – 2013: забирати документи не варто!

Через величезний конкурс на місця держзамовлення у престижних вишах України абітурієнти безрезультатно намагаються відкликати вступні заяви

фото: Андрій Польовий
Незважаючи на те, що потік абітурієнтів до вищих навчальних закладів сповільнився, а приймальні комісії з кожним днем реєструють щораз менше заяв для участі у конкурсному відборі, вступна кампанія набирає обертів. Спостерігаючи за інформаційною системою “Конкурс”, абітурієнти безпідставно намагаються забрати подані заяви. На різноманітних освітніх форумах під час дзвінків на гарячу лінію та до приймальних комісій все частіше можна почути питання, чи можна перескерувати документи на іншу спеціальність або ж взагалі забрати із ВНЗ, аби подати їх в інший, менш популярний.
“Така ситуація виникла тому, що абітурієнти можуть подавати три заяви у п’ять вищих навчальних закладів. І багато хто намагається повністю скористатися такою можливістю. Тим паче, що цього року добре працює система подачі електронних заяв, тож є й такі вступники, які подають заяву, аби було. Від цього рейтинги списків, де подається інформація про абітурієнтів, виявляються штучно роздутими. Аналізуючи їх, вступники вважають, що не мають шансів навчатися у якомусь певному виші”, – розповідає координатор кампанії “За прозорий вступ до ВНЗ” Ольга Стрелюк.
Насправді оригінали документів у виш подають лише близько 30 відсотків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування у першій хвилі, решта – 70 відсотків – доукомплектовуються в другій-третій хвилях за рахунок тих осіб, що не були рекомендовані раніше
У рейтингових списках окремих навчальних закладів є вже більше тисячі вступників як на популярні, так і на не надто затребувані напрямки підготовки. Самостійно оцінюючи свої шанси стосовно зарахування на навчання бюджетним коштом, багато абітурієнтів роблять неправильні висновки і вирішують забрати документи з одного навчального закладу, аби подати їх в інший, де, за їхніми прогнозами, шанси на навчання за бюджетною формою є вищими. 
Проте такий крок є необдуманим і неправильним. Адже якщо вступник використав усі шанси подати документи, перескерувати їх на іншу спеціальність чи в інший виш неможливо!
 Коментарі                      
Олег Бовгира, відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного університету ім. І. Франка:
– Високий рейтинг нашого вишу зумовлений, на мою думку, освітніми традиціями. Адже Львівський національний університет імені Івана Франка здавна популярний. Тут вищу освіту здобувають цілі покоління – діди, батьки, діти. Щороку ми потрапляємо до десятки найпопулярніших ВНЗ, до яких подають документи вступники. Тут вчаться студенти не лише із Західного регіону – вишем цікавляться студенти зі всієї України. 
Зараз до нас звертаються абітурієнти з питанням, чи можна перескерувати документи з одного факультету на інший. Проте більше ніж три вступні заяви від однієї людини прийняти не можемо! Тож рекомендую зачекати закінчення трьох хвиль зарахувань.

Дмитро Федасюк, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету “Львівська політехніка”:
– Національний університет “Львівська політехніка”, окрім того, що є популярним серед абітурієнтів, входить до п’ятірки університетів, які отримали найбільше місць державного замовлення на бакалавраті.
Думаю, це пов’язано з тим, що наш виш забезпечує високий рівень підготовки студентів, має хороший викладацький склад, багато наукових робіт. Окрім цього, роботодавці теж віддають перевагу майбутнім працівникам, що мають дипломи Національного університету “Львівська політехніка”. Абітурієнти враховують усі ці показники і після того подають документи.
“Коректно подану вступником заяву (особисто чи дистанційно) реєструють у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Після цього абітурієнт вже не має права її відкликати. Навіть якщо абітурієнт забере документи із приймальної комісії, факт подачі заяви у Базі все одно залишиться! Тому виникає ситуація, коли вступник, забравши документи в одному виші, не зможе подати їх до іншого, бо обраний ВНЗ буде вже шостим, а це не передбачено ні Умовами, ні правилами прийому. Та й зареєструвати таку заяву в ЄДЕБПО неможливо”, – пояснює Ольга Стрелюк. 
Перейматися тим, що рейтингові списки такі довгі, не варто – спрогнозувати можливість вступу на місця державного замовлення украй важко. “Насправді оригінали документів у виш подають лише близько 30 відсотків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування у першій хвилі, решта – 70 відсотків – доукомплектовуються в другій-третій хвилях за рахунок тих осіб, що не були рекомендовані раніше. А тому цілком ймовірно, що 5 чи 8 серпня можуть бути рекомендовані до зарахування абітурієнти зі значно нижчими конкурсними балами”, – веде далі координатор. 
Досвід попередніх років доводить: у випадку наявності вільних місць держзамовлення після всіх трьох хвиль зарахування приймальні комісії беруть тих вступників, які подали оригінали документів, але не були рекомендовані до зарахування раніше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7308 / 4.11MB / SQL:{query_count}