Обрізуємо смородину влітку

Досвідчені садівники радять обрызати смородину під час збирання врожаю

Зазвичай смородину обрізують навесні чи восени, формуючи кущ із гілок різного віку. Проте досвідчені садівники радять робити це під час збирання врожаю. За результатами плодоношення можна позначити маловрожайні та старі кущі, що не мають перспективи, і визначити “претендентів” на видалення.
Загалом для отримання доброго врожаю великих ягід краще вирощувати  смородину в трирічному циклі, тобто кожен пагін живе лише три роки. У перший рік він щойно починає рости (ягід на ньому, як правило, ще немає). На другий рік на ньому відростають пагони другого порядку і дозріває перший урожай. На третій рік під час збирання врожаю треба зрізати весь пагін разом із ягодами, залишаючи над землею тільки 1-2 бруньки.
Якщо пагін залишити на четвертий рік і дати йому плодоносити, то сумарна вага врожаю збільшиться, але ягоди будуть дрібнішими. До того ж збільшиться й імовірність ураження шкідниками (особливо склівкою) та хворобами.
При технології вирощування смородини у трирічному циклі відбувається постійне омолоджування куща. Якщо пагін залишити на четвертий рік і дати йому плодоносити, то сумарна вага врожаю збільшиться, але ягоди будуть дрібнішими
При технології вирощування смородини у трирічному циклі відбувається постійне омолоджування куща. Крім цього, при літньому обрізуванні більшу частину смородинової склівки разом із пагонами одразу ж виносять за межі ділянки і знищують у вогні. Личинки не встигають опуститися вниз по стеблу ближче до кореневої системи, що зазвичай відбувається, коли обрізування відкладають на пізню осінь або ж на ранню весну.
Тоді зрізають старі пагони на рівні землі, а личинка сидить глибше. Перезимувавши, вона піднімається по неушкодженому пагону, знищуючи його зсередини. Саме тому літнє обрізування смородини – це ще й ефективний спосіб боротьби з прихованими шкідниками (смородиновою склівкою і златкою).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5216 / 4.06MB / SQL:{query_count}