Косити чи не косити?

Що робити на грядці, де росли суниці

Усе залежить від того, в якому стані плантація: чи уражене листя рослин хворобами, а чи цілком здорове. Здорове листя скошувати не потрібно, а якщо є потреба скосити, то робити це потрібно щонайшвидше.
Живлення кущі отримують через листя впродовж 70-80 днів. Тому листя суниць оновлюється тричі на рік – навесні, влітку й восени. Після плодоношення на зміну весняному листю відростає літнє. І якщо весняне листя є важливим для врожаю, то літнє – для закладання квіткових бруньок і накопичення запасних поживних речовин, котрі допомагають рослинам витримати несприятливі зимові умови. 
Якщо ж плантація має сильні ознаки захворювання, то слід обрізати все листя, залишивши точку росту, і обробити від хвороб та шкідників. Робити це треба одразу ж після збирання ягід, щоб встигло нарости нове листя, а рослини – підготуватися до зими, зміцніти. Інакше можуть вимерзнути. Після цього необхідно регулярно поливати ділянку й кілька разів підживлювати. Тоді до осені суниці сформують потужні кущі та рясно цвістимуть наступного року.
Живлення кущі отримують через листя впродовж 70-80 днів. Тому листя суниць оновлюється тричі на рік – навесні, влітку й восени
Скошувати листя в серпні, а то й у вересні не варто. Це негативно впливає на врожай наступного року, який закладається саме в цей період. Наприкінці літа суниць краще не косити ще й тому, що до зими вони не встигнуть наростити необхідний листяний апарат. Адже листя дає рослині природний захист від холоду і створює комфортні умови для зимівлі.
Якщо ж листя здорове, то зрізати треба тільки старе, що внизу куща. У жодному випадку не обривайте його руками, бо травмуєте кореневу систему. Краще робити це ножицями або тонким секатором. Це зменшує ймовірність появи хвороб на суничній грядці. Скошене чи обрізане листя не можна залишати на грядці, а обов’язково зібрати й спалити. 
Разом із обрізуванням доцільно нормувати вуса. Плантація не повинна бути загущеною. Крім того, необхідно розпушити ґрунт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4805 / 4.06MB / SQL:{query_count}