Як виростити пекінську капусту

Оптимальні строки її висівання – друга і третя декада липня

Пекінська капуста – рослина короткого дня. Оптимальні строки її висівання – друга і третя декада липня. При більш ранніх термінах вона зацвіте, не утворюючи головок. Її можна висаджувати після всіх овочів, які збирають з грядок до середини липня, окрім хрестоцвітих. Висівають прямо в ґрунт рядами по 3-4 насінини на відстані 30-40 см, глибина загортання насіння – 1см. Сходи проріджують, залишаючи по одному найсильнішому сіянцеві.
“Пекінку” можна сади­ти й розсадою. При висаджу­ванні розсади треба додер­жувати відстані 40 см і ре­гу­лярно поливати. Не мож­на давати головці пересто­ю­ва­ти. Щоб уся капуста не до­зріла в один час, потрібно сіяти по 8-10 насінин з ін­тервалом 10-12 днів. Так можна продовжити термін споживання пекінської капусти. Якщо ж головок багато, зріжте їх, обірвіть нижнє листя, помістіть в поліетиленовий мішок і зберігайте в темному прохолодному місці до 2-3 тижнів.
Щоб уся капуста не до­зріла в один час, потрібно сіяти по 8-10 насінин з ін­тервалом 10-12 днів. Так можна продовжити термін споживання пекінської капусти
Але пекінську капусту люблять не лише люди – шкід­ники нею теж ласують. Уже після висаджування роз­сади з’являються земляні блішки. Проте насипаний нав­коло попіл їм дуже не по­добається. Якщо метелики капустянки в’ються над “пекінкою”, перевірте, чи не відклали вони колонії яєць на нижніх листках. Цей “подарунок” потрібно прибрати. Слимаки теж полюбляють цю капусту. Проти них радять розкладати приманки.
Укриття насаджень пекінської капусти лутрасилом або спанбондом дає непоганий ефект. Деякі городники воліють вирощувати пекінську капусту на огіркових грядках. У перші тижні зростання огірки прикривають капусту від палючого сонця, а потім капуста набирає сили. Земля для огірків удобрена, як правило, добре. Поливання також проводять часто. Ось і виходить, що таке сусідство на користь капусті.
Ще одним фактором успіху є знайти той сорт, що найкраще ростиме саме на вашій землі. А цього можна досягти тільки шляхом проб і досвіду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7686 / 4.06MB / SQL:{query_count}