Чи може чоловік змінити своє прізвище на прізвище дружини?

“Ми одружені уже два роки. Під час реєстрації шлюбу в РАЦСі дружина залишила собі дівоче прізвище, а я залишився на своєму. Невдовзі моя половинка народжуватиме, тож хочеться, аби уся наша сім’я мала одне прізвище. Що потрібно для того, щоби перейти на прізвище дружини?”

Сергій Мензюк, м. Львів


Ірина Олива, заступник начальника головного управління юстиції у Львівській області:
– Якщо при реєстрації шлюбу дружина та чоловік за будь-яких підстав зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право обрати прізвище одного з подружжя як своє спільне або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя. Це можна зробити як у РАЦСі, де реєстрували шлюб, так і за місцем проживання. 
Згідно з чинним законодавством, процедура зміни прізвища у випадку, передбаченому ст. 53 СК, вимагає від осіб наступних дій:
1) Подання до державного органу реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяви про зміну прізвища та обрання спільного шлюбного прізвища.
2) Отримання нового свідоцтво про шлюб. На підставі висновку відділу ДРАЦС відповідні зміни вносять до актового запису про шлюб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7561 / 4.07MB / SQL:{query_count}