Чи потрібні дітям закордонні паспорти для перетину кордону?

“У нас із чоловіком є закордонні паспорти. Нещодавно виробили собі шенгенські візи. Двох своїх діточок – 2 і 4 роки – вписали у свої закордонні паспорти і, звісно, маємо вклеєні їхні фотокартки. Найближчим часом усі разом хочемо відвідати Польщу. Але виникла проблема: нас повідомили, що дітям ми також повинні виробити паспорти та відкрити окремі візи, інакше перетнути кордон усі разом не зможемо. Поясніть, будь ласка, чи справді потрібно дітям виробляти паспорти та відкривати візи, невже не досить того, що вони вписані у закордонні паспорти батьків?”

Оксана Маланюк, м. Яворів


Володимир Шеремет, начальник прес-служби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України:
– Перш за все потрібно наголосити, що дітям виробляють не закордонний паспорт, а проїзний документ. Та, за українським законодавством, таких маленьких дітей можна просто вписати у батьківський паспорт. 
Проте для виїзду за кордон однієї батьківської візи недостатньо – потрібно робити візи і для дітей. Шенгенські візи дітям видають за такою ж процедурою, що й дорослим, за наявності таких документів.
1. Заява на отримання візи (повинна бути заповнена у двох екземплярах та підписана одним із батьків чи опікуном). Це означає, що за неповнолітнього, вписаного у паспорт одного з батьків або опікуна, подається окрема візова анкета, і він отримує окрему візу до паспорта одного з батьків або опікуна.
2. Фотографії встановленого зразка.
3. Копії внутрішніх паспортів батьків чи опікунів (усі заповнені сторінки).
4. Оригінал і копія закордонного паспорта одного з батьків, куди внесені дані про дитину, або проїзний документ дитини (якщо він вироблений).
5. Свідоцтво про народження – оригінал і копія. Для 16-річних дітей (за наявності) внутрішній паспорт та ідентифікаційний код.
6. Для неповнолітніх осіб шкільного віку – довідка зі школи.
7. Довідка з місць праці батьків.
8. Поліс медичного страхування для дитини, дійсний на території Європейського Союзу на весь час перебування у Шенгенській зоні.
Всі документи, що подаються із заявою на отримання візи, повинні бути перекладені англійською або мовою країни, до якої прямуєте, крім копій паспортів, підтвердження бронювання квитків, банківської інформації (довідка про рух коштів мінімум за останні 3 місяці) та страхового поліса. (Докладнішу інформацію можна отримати в посольстві).
Але в такому випадку дитина зможе виїжджати тільки з мамою чи татом (залежно від того, у чий закордонний паспорт вона вписана). Обов’язково, якщо хтось один із батьків супроводжує дитину під час виїзду за кордон, від другого повинен бути письмовий дозвіл, завірений нотаріусом! Та найкраще виробити дитині проїзний документ, який буде дійсним упродовж трьох років. 
Аби зробити дитині проїзний документ, потрібно звернутися до територіального органу чи підрозділу Державної міграційної служби. Заяву дитина може подати особисто, якщо їй виповнилося 16 років. У іншому випадку її подає законний представник (мама, тато чи опікуни).
Необхідні документи:
– заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон;
– платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості адміністративної послуги та вартості бланка;
– нотаріально засвідчене клопотання батьків (або законних представників батьків чи дітей) у разі потреби самостійного виїзду таких осіб за кордон, а у випадку, коли батьки не перебувають у шлюбі, – того з них, з ким проживає дитина. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлений на підставі рішення суду. Щодо дітей віком від 14 до 18 років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують, згідно із законодавством, право їх виїзду за кордон;
– паспорт громадянина України, а на дітей, які не досягли 16-річного віку, – свідоцтво про народження (після прийняття документів повертається);
– згода дитини, оформлена письмово і нотаріально засвідчена (у разі виїзду з України на постійне проживання дітей віком від 14 до 18 років);
– три фотокартки розміром 35х45 мм.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5562 / 4.11MB / SQL:{query_count}