Час тішитися плодами своєї праці

Що робити в липні у ягіднику, винограднику та в квітнику

Для  тих, хто присвячує свій вільний час роботі на городі, в садку чи на дачі, розпочалася найкраща пора – час збирати ягоди, ранні яблука та овочі, милуватися літнім різнобарв’ям вирощених власноруч квітів.

У ягіднику

Збираємо аґрус, малину, смородину, не забуваючи при цьому оцінити стан рослин. Пошкоджені ягідки також слід зібрати та знищити, сухі гілки обрізати, а при появі личинок пильщика, аґрусової  молі обприскати кущі настоєм попелу чи хвої (200 г ялинкової чи соснової хвої залити 2 л окропу, настояти під кришкою тиждень, щодня перемішуючи, і перед обприскуванням розвести 1:10).
Обрізаємо пагони малини, що віддали урожай. Можна вирізати старі пагони з кущів  аґрусу і смородини, створюючи тим самим простір для росту молодих гілок. Підгортаємо та поливаємо пригнуті пагони для розмноження аґрусу і смородини. В період дозрівання ягід можна живцювати смородину на розмноження. Для цього зрізають пагони завдовжки 25 – 40 см. Очищають їх від листя, залишивши 2-3 на верхівці.
Живці поміщають у пляшку з темного скла або іншу непрозору посудину з водою – в таких умовах швидше утворюються корені. Після цього живці пересаджують у відкритий ґрунт, рясно поливають і притіняють на якийсь час. Отримані таким способом молоді саджанці встигають зміцніти і підрости до зими, а наступного року вже зможуть потішити першими ягодами.
Використовуємо вуса на суницях і полуницях для заповнення рядів. Вирощуємо посадковий матеріал на розмноження. До кінця місяця починаємо засаджувати нові плантації. При сильному ураженні кліщем на старих посадках варто скосити листя.
Незважаючи на те, що рослини вже віддали урожай, їх потрібно поливати, виривати бур’яни, підживлювати (можна золою: 0,5 л на 1 кв. м площі).

У винограднику

Тут також треба поливати, підживлювати, виполювати бур’яни, а ще підв’язувати і пасинкувати. Боротися з хворобами та шкідниками. Для розмноження можна провести укладання відводків зеленої лози. У однорічного приросту видаляють верхівку з 4-5 листками (чеканка). 
Пізні сорти необхідно підживити по листі увечері розчином 20 г суперфосфату і 7 г сірчанокислого калію на 10 л води. Можна придбати й готові рідкі добрива спеціально для винограду. Кущі створюють велике навантаження і вимагають кореневого підживлення. Для цього роблять витяжку зі склянки золи на 10 л води. Або на 10 л води додають 30 г суперфосфату і 7 г сірчанокислого калію. Не можна застосовувати добрив із хлором! 
Якщо листя затіняє виноградні грона, то можна невелику кількість  видалити. Якщо ж плануєте щойно садити виноград, підготуйте місце. Бажано перекопати ґрунт на глибину 60 см і удобрити.

У квітнику

Насамперед приділіть якнайбільше часу тому, аби помилуватися успіхами своєї праці – барвистим розмаїттям  квітів на грядках і клумбах. А попри те, знайдеться і до чого рук докласти, аби вся ця краса буяла якнайдовше. В липні висівають насіння дворічників і багаторічників.
Стежте за вологістю ґрунту під клематисами. Притіняйте землю, мульчуйте, удобріть її (40 г повного мінерального добрива на 10 л води). Можна взяти зброджений послід чи гній, приготувати тижневу витяжку з трави. На трояндах, хризантемах і кущах бузку з’являється багато попелиці. Для боротьби з нею можна застосувати як трав’яні настої, так і хімічні препарати. Для запобігання розвиткові хвороб квіти варто обприскати хлорокисом міді (0,5%) або ж бордоською сумішшю (1%).
Підв’яжіть високорослі рослини – жоржини, гладіолуси, дельфініуми та ін. Півонії потрібно скосити та внести повне добриво або ж розкласти навколо кущів компост, перегній. Рясно полити. Зростаючі однорічні та багаторічні квіти підживлюйте раз на 10 днів повним мінеральним добривом, розчином коров’яку, витяжкою трав. Поливати краще на вечір. Ґрунт має бути рихлим і замульчованим. Повиривайте бур’яни.
Якщо не збиратимете насіння, відцвілі частини краще вирізати (деякі квіти можуть дати повторне цвітіння). Та й узагалі це сприяє великій кількості цвітіння тих рослин, що утворюють бутони до зими.
Корейські хризантеми прищипніть – це сприятиме розгалуженню та утворенню міцніших гілок. Ряснішим буде і цвітіння. Прищипування роблять два рази: перший, залишаючи 20 см, другий – коли від місця першого прищипування відростуть пагони трохи більше як на 20 см (знову залиште 20 см). Але якщо ви ще не робили прищипування, зробіть його зараз із верхівками. У великоквіткових хризантем вищипують пазушні бруньки з бутонами, аби збільшити розмір квітки. Суцвіття тоді будуть повноцінними. 
Гладіолуси підживлюйте раз на тиждень розчином золи (1 скл. на 10 л води).У середині липня почніть викопувати цибулинні культури: тюльпани та гіацинти – щорічно; нарциси і крокуси – через 2-3 роки. Цибулини сушіть під навісом у добре провітрюваному місці.
Які гарні, ніжні та пахучі пуп’янки троянд! Однак, милуючись квітами, не забувайте й про коріння: їх треба підживити настоєм коров’яку (1:20) з додаванням 15-20 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату і 8 г хлористого калію. Поливайте кущі залежно від погоди: в жаркі, сухі дні – не рідше як два рази на тиждень.
У щеплених троянд періодично видаляйте поросль, інакше наросте шипшина і заглушить троянду. Можна починати живцювати троянди. Живці з трьома бруньками наріжте з відцвілих напівздерев’янілих пагонів. Нижній косий зріз зробіть на 0,5 см нижче від бруньки, верхній має бути прямий, на 1 см вище від верхньої бруньки. Листки видаліть, залишаючи тільки верхні, вкорочені наполовину. 
В притіненому куточку саду виберіть відповідне місце з рихлим ґрунтом і насипте шаром близько 3 см річкового піску. Тут і висадіть живці, заглибивши їх у ґрунт на 2 см під нахилом. Рясно полийте і накрийте скляними слоїчками або пластиковими пляшками. Ґрунт має бути постійно зволоженим. Час до часу провітрюйте живці. На зиму їх можна залишити тут же, під слоїчками, добре накривши. 
Галявини (газони) в липні й далі косіть у міру відростання трави, після чого добре полийте і внесіть мінеральні добрива.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2758 / 4.11MB / SQL:{query_count}