Старшокласники самі обиратимуть предмети

Міносвіти планує розділити шкільні дисципліни на профільні та факультативні.

При цьому фізкультуру залишили обов’язковим предметом. Зараз проект проходить стадію обговорення на сайті Міносвіти, і кожен охочий може запропонувати свої корективи, пише “Дзеркало тижня”.
“Плануємо, що вже у 2018 році 10 та 11 класи стануть профільними. Школярі зможуть вибирати предмети, які допоможуть їм у майбутній професії. 18 годин на тиждень буде присвячено обов’язковим предметам, 20 – предметам за вибором. Останні поділятимуться на частини – спецкурси, вибірково-обов’язкові та додаткові години.
Щодо спецкурсів,  учень вибиратиме всього один профпредмет, а решту навантаження складатимуть спецпредмети. Ще п’ять – додаткові години, які запропонують школи. Також із чотирьох вибірково-обов’язкових предметів діти вибиратимуть два, один із яких вивчатимуть у 10 класі, а інший – в 11”, – розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько.
До профпредметів учні звикатимуть ще з 8-9 класів. Профільні класи ділитимуться на підгрупи (максимум по вісім осіб). 
Ще одне нововведення від Міносвіти – запровадження профпроб. За словами Олега Єреська, майбутній перекладач матиме можливість провести екскурсію англійською, а журналіст – попрацювати в редакції. Список предметів може розширюватися, а проект допрацьовуватимуть.
Українські вчителі позитивно поставилися до ідеї МОН, але зазначають: є ймовірність виникнення негативних наслідків. Вибирати професію учні повинні разом із психологом. Адже підліток може вибрати предмет лише через симпатію до вчителя чи його стилю викладання. Ще одна проблема – приміщення. Адже класи поділять на багато груп, кожна з яких матиме свою окрему програму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8544 / 4.06MB / SQL:{query_count}