З липня декрет зараховуватимуть до стажу

З 1 липня 2013 р. період відпустки по вагітності та пологах зараховуватиметься до страхового стажу.

Зі слів директора Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Миколи Шамбіра, відповідна норма передбачена Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.
“Відтепер загально­обо­в’я­зковому державному пен­­сійному страхуванню підлягають жінки, які перебувають у відпустці у зв’яз­ку з вагітністю і пологами та отримують допомогу. Цей період буде зараховуватися до страхового стажу під час призначення їм пенсії”, – сказав він.
Микола Шамбір наголосив, що питання зарахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами дискутувалося з 2004 р.
“Щоб ця норма почала діяти, парламент вніс зміни до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску (ЄСВ). Згідно з ними страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах”, – пояснив нововведення фахівець.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5216 / 4.06MB / SQL:{query_count}