Що садять у червні

На грядках, де не зійшло насіння, ще можна посадити багато корисних і красивих рослин

Цьогорічна весна стала непростою для тих, хто любить працювати на городі: спочатку спека, потім безперервні дощі. Тож надії на добрі сходи рослин не справдилися – деякі грядки виявилися порожніми. 
У першій половині червня ще можна посіяти коренеплоди, такі як морква, буряк і редька. Якщо висадити їх на початку літа, вони збережуться набагато довше, аніж весняні. Пізні сорти помідорів також чудово підійдуть для висаджування під плівку в першій половині червня, а в другій їх можна сміливо пересаджувати у відкритий та незахищений ґрунт. Підійде для висівання у червні й різна зелень: петрушка, селера, кріп, крес-салат (його, до речі, найкраще садити ближче до моркви і редьки, але якнайдалі від буряків).
Посаджені в другій половині червня огірки вже через 55 – 90 днів потішать вас плодами. При їх садінні можна не перейматися тим, що має рости на сусідніх грядках, адже вони чудово уживаються з багатьма іншими овочами за винятком ріпи, ріпчастої цибулі та крес-салату. До речі, наші бабці вважали, що найкращими є ті огірки, що посаджені в “зелену” суботу (перед Трійцею). Цього року вона припадає на 21 червня. У цей час можна посадити й кабачки та гарбузи.
Для садіння у червні придатні білоголова капуста і броколі. Небажано висаджувати їх біля петрушки, крес-салату і кропу. У відкритий ґрунт висівають насіння цвітної капусти для осіннього врожаю та кольрабі. Горох також найкраще садити у червні. Але пам’ятайте, що він не любить “сусідства” з кущовою квасолею, зате чудово уживається з іншими городніми культурами.
Порожні грядки можуть запов­нити саджанці перцю і баклажанів. Останнім часом щораз популярнішим завдяки телепрограмам стає фенхель. Однак дачникам не завжди вдається виростити голівки-качанчики. Аби досягти успіху при висіванні фенхелю одразу ж у відкритий ґрунт, не поспішайте з термінами. Бо хоч насіння фенхелю починає проростати при температурі 6-8 °С, а сходи з’являються через 12-14 днів і переносять приморозки до -8 градусів, при довгому червневому дні ці рослини можуть минути фазу наростання качанчиків, швидко утворити пагони і витягнутися. Тож насіння фенхелю краще сіяти в ґрунт, коли день починає ставати коротшим, тобто наприкінці червня.
Цього місяця на порожніх грядках можна влаштувати й чудовий квітник, висадивши у відкритий ґрунт розсаду теплолюбних декоративних культур – амаранта, бальзаміну, бегонії, колеусу та інших, а також саджанці айстр і майорців.
В цей час варто посадити й підрощені канни, обравши для них світле, тепле, захищене від холодних вітрів місце, жоржини, одержані з живців, і підрощені бульби бегонії. Щоби продовжити цвітіння квітів до осені, у червні-липні спробуйте знову підсіяти холодостійкі літники – волошку, календулу, космею, левкой, льнянку, матіолу, які розпустяться у серпні.
В перший місяць літа у відкритий ґрунт можна посіяти насіння чорнобривців або висадити їх розсаду. Посіяти на розсаду насіння дворічників, аби восени пересадити їх на постійне місце для цвітіння наступного сезону (віолу, гвоздику турецьку, наперстянку, дзвіночки, маргаритки, незабудки, лунарію тощо).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2516 / 4.08MB / SQL:{query_count}