ЗНО: перші порушення

Недотримання правил тестування може призвести до втрати шансу вступити в омріяний виш

фото: prilmmc.at.ua
Сьогодні триває друга сесія зовнішнього незалежного оцінювання з обов’язкового для усіх вступників предмета – української мови та літератури. У понеділок, 3 червня, відбулося перше тестування – з хімії. 
Як інформують спостерігачі від ГО “Опора”, ЗНО у 2013 році організоване добре.  Абітурієнти мали всі необхідні документи (сертифікат, паспорт/свідоцтво про народження, запрошення-перепустку) та з’явилися на пункти тестування вчасно. Проте не обійшлося й без помилок. Приміром, на один із пунктів тестування (Львівська гімназія “Престиж”) прийшла абітурієнтка з копією паспорта, через що не була допущена до тестування. На інший пункт (Львівська ЗОШ №27) учасник прибув без сертифіката, тому також не зміг взяти участь у тестуванні.
Цього року Український центр оцінювання якості освіти визначив окремий порядок застосування металошукачів на пунктах тестування. Було запроваджене поняття “технологічна перерва”, яка оголошується в аудиторії під час роботи абітурієнта над тестовими завданнями. 
“Під час технологічної перерви, що тривала до п’яти хвилин, працівник державної служби охорони в присутності  уповноваженої особи УЦОЯО та відповідальної особи з допомогою металошукача  перевіряв абітурієнтів. Унаслідок цього одна учасниця була позбавлена права подальшої роботи над тестовими завданнями через виявлення ввімкненого мобільного телефону (Львівська ЗОШ №60)”, – розповідає координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО у Львівській області Наталія Радиш. 
Ще одній дівчині не дозволили закінчити роботу над тестами у Львівській середній загальноосвітній школі №99. Незадовго до закінчення тестування вона вийшла з приміщення, аби подихати свіжим повітрям, а коли хотіла повернутися на пункт тестування, її туди не пустили.
“Відповідальність у цій ситуації, окрім абітурієнтки, повинні нести і працівники пункту тестування, адже дів­чину не повідомили про заборону виходу з приміщення, бо ні чергового, ні охоронця на дверях пункту тестування в той час не було”, – зазначила Наталія Радиш. 
Загалом по Україні 62 абітурієнти не написали тест із хімії через порушення правил ЗНО. Для виявлення мобільних телефонів під час написання тестів, окрім застосування металошукачів, абітурієнтам надсилатимуть смс-повідомлення. 
“Під час проведення тестування заборонено мати будь-які засоби зв’язку. Все зайве, в тому числі й мобільники, треба залишати у спеціально відведеному місці. Не виключено, що цього року під час тестування в певних регіонах розсилатимуть смс-повідомлення з метою виявлення телефону”, – сказала під час інтернет-конференції директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.

До теми:

Чого не можна робити під час ЗНО:
– спілкуватися з іншими учасниками, заважати іншим абітурієнтам працювати над тестами, передавати будь-які предмети чи матеріали;
– учасник ЗНО зобов’язаний вийти з аудиторії, якщо з’ясується, що він має при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації або друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурою тестування;
– спізнюватися на ЗНО – допуск на пункт тестування припиняється за 10 хвилин до початку його роботи; рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування і дізнатися маршрути доїзду до нього.
Зверніть увагу! Абітурієнт позбавляється права участі в ЗНО за наявності навіть вимкненого телефону! Робота абітурієнта може бути анульована і після проходження тестування, якщо з’ясується, що він мав при собі телефонний апарат під час написання тесту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6234 / 3.99MB / SQL:{query_count}