Покликання батьків – передати дітям живу віру

Глава УГКЦ звернувся до матерів і батьків, діти яких цього року приступають до першої святої Сповіді

За даними Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного архи­єпископства УГКЦ, у парафіях УГКЦ майже 35 тисяч дітей цього року вперше приступлять до цього Таїнства. З такої нагоди Блаженніший Святослав Шевчук, глава УГКЦ, звернувся до батьків цих дітей. “Найперше хочу щиро подякувати вам за те, що подбали про участь своїх дітей у катехитичних заняттях, – пише Блаженніший Святослав у своєму зверненні до батьків. – Якщо навчимо дітей Божої науки, вони виростуть побожними людьми і принесуть багато добра Церкві та нашому народові, а для вас будуть окрасою та потіхою”. 
Катехитичне навчання – це тривалий процес, який вимагає не лише однорічної підготовки до першої святої Сповіді, тому Блаженніший Святослав просить батьків подбати й про те, щоб їхні діти продовжували своє навчання в катехитичних школах. 
Глава УГКЦ принагідно нагадує: “Покликання батьків – передати дітям живу віру в Ісуса Христа. Тож заохочую вас самих часто сповідатися, якнайчастіше приймати святе Причастя, брати участь у житті парафіяльної спільноти і навчати цього своїх дітей”, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

ДОВІДКА

Що стосується першої святої Сповіді, то у постановах Синоду єпископів Києво-Галицької митрополії УГКЦ від 23 березня 2001 року (десята сесія) сказано: 

– Вважати вік сім років відповідним для підготовки до першої святої Сповіді за умови, якщо сам процес приготування триватиме не менше від одного року і відповідатиме програмі для 2 класу серії “З нами Бог” та додатковій Програмі підготовки до першої святої Сповіді. 
–  Для особистого ознайомлення парох зобов’язаний провести щонайменше одну зустріч та особисту бесіду з дітьми, які готуються до першої святої Сповіді. 
–  Парохи і катехити, які готують дітей до першої святої Сповіді, зобов’язані проводити не менше від трьох духовних зустрічей для батьків (опікунів), а по змозі й для хресних батьків. 
– У процесі підготовки до першої Сповіді парохам і катехитам звернути особливу увагу на знання та розуміння дітьми основ катехизму. 
–  У день першої Сповіді та урочистого Причастя особливу увагу присвячувати дітям та їхнім батькам у літургійних єктеніях і проповідях. Літургійній комісії опрацювати відповідне єктенійне прохання. По змозі не прив’язувати свято першої святої Сповіді до храмового празника. 
– Уникати зосередження на вбранні дітей та для запобігання зайвим витратам пропонувати пристосовувати його до української культурної традиції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7445 / 4.07MB / SQL:{query_count}