“Золота лихоманка” по-українськи

Обсяги продажів банківського золота стрімко набирають темпів

Обсяги продажів банківського золота стрімко набирають темпів

Парадоксально, але факт: на тлі фінансових потрясінь у нас, ніби у відповідь світовим "акулам капіталу" стрімко зростає купівельний інтерес до золота. За інформацією фінансових установ, обсяги продажів так званого банківського золота збільшились у кілька (!) разів. Держкомстат це також підтверджує: з початку року митниця пропустила в країну 18,5 тонни металу загальною вартістю 548 млн дол. Минулоріч ці обсяги були у чотири рази меншими.

На думку банкірів, нинішній ажіотажний інтерес покупців до золота пояснюється падінням довіри до депозитних вкладів.Особливо після їх тимчасового замороження Нацбанком. А ще - небажанням наших співвітчизників інвестувати кошти в акції, які в умовах фінансової кризи швидко знецінюються.

Що цікаво - покупців не зупиняє навіть нинішня вартість банківського золота, яка у деяких випадках сягає тисячі доларів за унцію ("трійська унція", яка застосовується за одиницю ваги дорогоцінних металів, дорівнює 31,1035 г).

Як не дивно, але навіть в умовах зменшення готівкової грошової маси після застосування Нацбанком обмежень золото теж може стати дефіцитом. Річ у тім, що деякі закордонні банки заморозили кошти, що йшли як плата за дорогоцінні метали. Отже, чимало банків просто відмовилися завозити золото. Відтак те, що є в банках, продається за завищеними цінами. Але й при цьому - попит на нього перевищує пропозицію.

Щодо нинішньої ціни, то вплинули на неї зумовили також коливання у співвідношенні курсу долар - гривня. Якщо в доларовому еквіваленті вона залишилась майже на тому ж рівні, то в гривнях зросла із 120-ти до 152 тисяч гривень за "кіло". Хоча, зрозуміло, пересічних українців усі ці золоті "біди" не стосуються. Скуповують золото, звісно, лише забезпечені. Так би мовити, нам би їхні проблеми...

До речі, вартість золота у всьому світі теж зростає. А у Сполучених Штатах взагалі обмежили продаж монет із золота. Уряд вдався до цього кроку, переймаючись долею золотовалютного запасу країни. За 9 місяців цього року американці придбали 415 тисяч унцій золота у монетах American Eagles та 164 тисячі унцій в монетах American Buffalo.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6673 / 4.07MB / SQL:{query_count}