Папа зрікся уряду

Бенедикт XVI виконуватиме свої обов’язки до 28 лютого

Бенедикт XVI виконуватиме свої обов’язки до 28 лютого

Про своє рішення піти у відставку понтифік повідомив учора, 11 лютого, на консисторії колегії кардиналів, скликаній для розгляду справи трьох блаженних. 

“Не раз, роблячи іспит свого сумління перед Богом, я впевнявся у тому, що через похилий вік уже не маю достатньо сили для належного здійснення Петрового служіння. Я добре усвідомлюю, що це служіння, зважаючи на його духовну суть, слід виконувати не лише ділами і словами, а й не меншою мірою – через терпіння й молитви. Однак у сучасному світі, який швидко змінюється та схвильований питаннями великої ваги для життя віри, щоб керувати човном святого Петра та звіщати Євангеліє, необхідна також сила як тіла, так і духу – сила, якої останніми місяцями у мене настільки поменшало, що мушу визнати свою нездатність добре звершувати доручене мені служіння. Тому, добре усвідомлюючи серйозність цього акту, з повною свободою заявляю про те, що зрікаюся служіння Єпископа Риму, Наступника святого Петра, дорученого мені кардиналами 19 квітня 2005 року, таким чином, що від 28 лютого 2013 року, 20.00, Римський осідок, столиця Святого Петра, буде вакантною і ті, на кому лежить цей обов’язок, повинні скликати конклав для обрання нового Верховного Архиєрея”, – цитує заяву понтифіка Радіо Ватикан.

Бенедикт XVI залишить престол за два місяці до свого 86-річчя. Його понтифікат тривав майже 8 років.  Він був 265-м Папою Римським. 

Як сказав у коментарі для “Кредо” доктор канонічного права о. Олександр Язловецький, Кодекс канонічного права дозволяє Папі піти у відставку. В другому параграфі 332 канону йдеться про те, що якщо Папа хоче зректися уряду, його зречення має відбутися без примусу та бути оприлюдненим, крім того, таке рішення Папи не вимагає нічийого прийняття.

Першим понтифіком, що зрікся уряду, був Папа Климент. Коли під час гонінь на Церкву його відправили у заслання до Криму, Папа не хотів, аби Апостольсmкий престол був вакантним. Тоді він також вказав на свого наступника. Нагадаємо, Климент І загинув мученицькою смертю в Херсонесі у 102 році. Його вшановують католики як четвертого Папу Римського і православні – як Климента Римського. Його голова зберігається у Києво-Печерській лаврі. Останнім понтифіком, що зрікся уряду, був Григорій XII – він пішов у відставку в 1415 році. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8933 / 4.07MB / SQL:{query_count}