Світ очима Сі Цзіньпіня

Американські політичні лідери в ході виборчої кампанії вчаться краще “продавати” свої ідеї і погляди виборцям. Китайська система, у якій нового лідера висуває партія, майже не залишає можливостей публічно висловити власні думки і дає ще менше шансів продемонструвати ставлення до міжнародного стану. За винятком Мао Цзедуна та Дена Сяопіна, китайські лідери практично ніколи не виявляли індивідуальності, свого характеру у зовнішній політиці. Тому малоймовірно, що Сі Цзіньпінь керуватиметься у ній власними поглядами та переконаннями. Навпаки, “курс Сі Цзіньпіня” буде, ймовірно, курсом уряду, як це було й раніше. Іронія полягає у тому, що світу недостатньо Китаю, який вирішуватиме лише свої проблеми. Світова громадськість вимагає дій щодо вирішення глобальних питань. Більше того, якщо китайці дбатимуть лише про себе, то світова ситуація погіршиться.

Збитки від СРСР

Група дослідників за фінансової підтримки Європарламенту порахувала втрати Латвії за роки радянської влади. Суму отримали вражаючу – 200 мільярдів латів (близько 290 мільярдів євро). Підрахунок проводила громадська організація Латвійське товариство дослідження окупації. За його підрахунками, втрати від радянської окупації для сільського господарства Латвії сягнули 123 мільярдів латів. У той час всі заводи та фабрики були воєнізовані. Обсяг державного військового замовлення становив приблизно 70% від усього ВВП. На заводах, прикриваючи це цивільними замовленнями, виробляли продукцію для потреб військових. Після розпаду СРСР устаткування вивезли до Росії, і заводи Латвії зупинилися.

Розпад БРІК

Упродовж останніх років у світі багато говорять про нову тенденцію у світовій економіці, якій дали назву “підйом інших”. Йдеться про те, що економіка багатьох країн, які лише розвиваються, стрімко прогресує. Світ переживає кардинальне зрушення, казали нам, адже такі країни доженуть і навіть переженуть своїх партнерів із розвинутих країн. Автори прогнозів використовували показники високих темпів росту цих країн у середині минулого століття та екстраполювали їх на майбутнє. Такі спроби прогнозування нібито доводили, що Китай ось-ось пережене Сполучені Штати Америки й стане країною з найбільшою економікою світу. Але ідея про швидше зближення розвинутих країн та тих, що лише розвиваються, – це міф. Зі 180 країн світу, за якими спостерігає Міжнародний валютний фонд, лише 35 є розвинутими. Ринки інших лише формуються. У більшості з них такий процес відбувається вже упродовж багато десятиліть, а триватиме ще більше.

Головна ціль терористів

На вершині рейтингу країн, що найбільше постраждали від тероризму, –  Ірак, Пакистан та Афганістан. Індія посіла четверту позицію, за нею розташувалися Ємен, Сомалі, Нігерія, Таїланд, Росія та Філіппіни (Україна в цьому рейтингу 56-та – “Пошта”). Загалом світові тенденції додають оптимізму, адже ріст терористичної активності, що спостерігався із 2003-го по 2007-й роки, зупинився. Але погіршення ситуації в Сирії та інші можливі майбутні конфлікти на Близькому Сході можуть змінити це. Проте детальніший аналіз і так доводить, що кількість спроб терористичних атак упродовж останніх двох років насправді зросла, хоча кількість жертв знизилася – із пікових 10 тисяч у 2007-му до 7,5 тисяч у 2011-му.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8201 / 4.1MB / SQL:{query_count}