Шопки зі всього світу

У Римі відкрилася міжнародна виставка “100 шопок”

У Римі відкрилася міжнародна виставка “100 шопок”

Днями, 22 листопада, в римській базиліці Санта Марія дель Пополо відкрилася 37-ма Міжнародна виставка “100 шопок”. Традиційна різдвяна виставка триватиме до 6 січня 2013 року. У ній показані 169 композицій, виконаних різними техніками і з різних матеріалів.

“На виставці є шопки різних епох, з XVI століття до сучасності, створені в багатьох регіонах Італії, але є шопки і з інших частин світу”, – зазначили організатори.

Цікавим є те, що кожен регіон у шопках відбиває свої художні та культурні традиції, залишаючи місце й для творчості, винахідливості та фантазії ремісників. Так, на виставках минулих років були шопки з макаронів, піску, дерева, скла, паперу тощо. Організатори заходу запевняють, що любителям такої творчості сподобається різноманітність експонатів.

Новою цього року є ініціатива для наймолодших: у творчій лабораторії “Шопка як гра” діти під керівництвом фахівців зможуть взяти участь у творчому процесі.

ДО ТЕМИ

Побачити шопки різних народів можна і на їх батьківщині, в італійському місті Ассізі. За переказами, саме святий Франциск сприяв поширенню традиції встановлювати на Різдво шопку. У Різдвяну ніч 1223 року в печері в Греччіо організував вертеп: облаштував ясла сіном, привів вола і віслюка, запросив до печери людей, проспівав фрагмент з Євангелія про Христове Різдво. Так святий Франциск хотів показати велику любов Ісуса до людини, вбогість, у якій Він народився та упокорення, якого зазнав новонароджений Месія.

У підземеллі Порціункули  (собор Пресвятої Богородиці Цариці Ангелів) за склом – колекція шопок різних народів світу, кожна з яких втілює національні традиції . Наприклад, японська виготовлена у техніці оригамі. На жаль, української шопки там поки що немає.

На фото: шопка з Перу. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6296 / 4.08MB / SQL:{query_count}