Труднощі не мають перешкоджати бути собою

Блаженніший Любомир Ґузар закликав студентів УКУ навчитися розуміти своє призначення

Блаженніший Любомир Ґузар закликав студентів УКУ навчитися розуміти своє призначення

Цього тижня Блаженніший Любомир Ґузар зустрівся зі студентами та працівниками Українського католицького університету в Колегіумі ім. Йосифа Сліпого. Ця зустріч дала змогу всім присутнім поставити Блаженнішому питання про те, що цікавить найбільше. Сам Блаженніший звернувся з коротким словом, адже, як сам зазначив, хотів говорити не про те, що цікавить його, а про те, що цікавить сучасну молодь. Однак він попросив в останню чергу згадувати вибори, бо за останні тижні ця тема вже всіх втомила, і попрохав звернутися до тем, які виходять за межі політики.

Владика закликав молодь докладати більше зусиль, щоб краще розуміти свою віру. “Знання є надзвичайно важливим фактором. Треба, щоб ви розуміли власну релігійну практику, усвідомлювали “чому”, і  ваше розуміння віри відповідно розвивалося. Адже Церква – це спільнота, у якій треба жити і відчувати, що ми є її частиною, яка вірить у Бога і робить щось разом”.

Єпископ-емерит закликав також студентів пізнавати себе: “Любити себе означає насамперед зрозуміти себе.  Якщо ви зрозумієте, хто ви, звідки прийшли і куди йдете, усвідомите свої таланти і побачите поруч ближнього, тоді створиться суспільство. Не любити себе самого означає не розуміти свого призначення. Труднощі не повинні перешкоджати нам бути собою!”, – наголосив владика.

На запитання студентів УКУ, хто такий богослов, Блаженніший Любомир зазначив: “Це людина, яка не лише вивчає богослов’я та закінчила відповідні студії, а творить богослов’я, працює творчо”. На його думку, богослов, який не працює творчо, схожий на лікаря, що не лікує людей: “Він є лікарем лише теоретично. Богословом є той, хто студіює глибину, вивчає і дає певну наукову продукцію”.

Владика Любомир також торкнувся питання об’єднання церков: “У дуже довгому процесі об’єднання ми стоїмо лише на початках. Коли ми перестали ображати один одного, тоді почали процес зближення. До об’єднання ще дуже далеко, але  вже перші кроки зроблено – ми спілкуємося, разом молимося. Перший крок – шанувати один одного. Другий – пізнати один одного. Сьогодні процес об’єднання поширюється, усе залежить від нас, наскільки ми хочемо об’єднання”, – наголосив Блаженніший.

Студентам Блаженніший побажав стати християнською елітою нашого народу. “Християнською означає, щоб ви насамперед були людьми, компетентними у своїй професії, своє життя будували на християнських засадах, щоб ваші особисті переконання служили нашій Церкві та народові”,  – сказав владика. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2500 / 4.08MB / SQL:{query_count}