І все-таки вона трясеться!

В Італії засудили шістьох науковців та одного чиновника, які не передбачили наслідки землетрусу в 2009 році

В Італії засудили шістьох науковців та одного чиновника, які не передбачили наслідки землетрусу в 2009 році

Вони мають відсидіти по шість років і сплатити майже 12 мільйонів доларів збитків постраждалим від подій у місті Л’Аквіла навесні 2009-го. Найбільше обурилися цьому рішенню науковців. Якщо суд не задовольнить апеляцію (захисники сейсмологів уже запевнили, що оскаржуватимуть рішення), виникне небезпечний прецедент. 

В італійській пресі проводять паралелі з випадком Галілея і припускають, що тепер науковці будуть значно обережнішими. “Вчені або відмовлятимуться прогнозувати стихійні лиха, або ж даватимуть екстремальні передбачення про повені, землетруси і виверження вулканів, щоб убезпечити себе. Це створюватиме нікому не потрібну тривогу в країні, відомій своїм високим рівнем сейсмічної активності”, – говорять журналісти Christian Science Monitor. У суді сторона обвинувачення заявила, що експерти зробили “неповний, неточний і багатий на протиріччя висновок” про можливість землетрусу. Обвинувачені ж запевняли, що вони просто виклали факти, зауваживши: землетрус у такій сейсмічно активній зоні неможливо ні передбачити, ні повністю виключити. Проте аргументи на суддів не подіяли, і науковців визнали винними у ненавмисному масовому вбивстві та применшуванні небезпеки потужного землетрусу.

Цікаво, що обвинувачення просило ув’язнити підсудних на чотири роки, а судді цей термін збільшили до шести. Чому – невідомо. Про це можна буде дізнатися не раніше ніж через 90 днів, коли, згідно з італійським законодавством, мають оприлюднити мотивувальну частину вироку. Оскільки ж засуджені сейсмологи подаватимуть апеляцію, цей процес може затягнутися на роки.

Як повідомляє ВВС, близько 5 000 науковців написали президенту Італії Джорджіо Наполітано відкритого листа, у якому підтримали підсудних. Незрозумілим вирок видався не лише вченим, а й політикам. 

“Якщо їх засудили за те, що вони не дали точного прогнозу, то це абсурд. Не вчені мають говорити владі і місцевій адміністрації, що слід робити. Вони говорять лише про те, що може відбутися”, – заявив міністр довкілля Італії Коррадо Кліні.

Нагадаємо, землетрус силою в 6,3 бали відбувся у квітні 2009 року. Він фактично зруйнував місто Л’Аквілла та кілька сусідніх сіл. Тоді загинуло понад три сотні людей. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1410 / 4.07MB / SQL:{query_count}