Допомога для дитини

Доброго дня, редакціє

"Доброго дня, редакціє. Звертаюсь до вас із проханням допомогти з'ясувати, у якому розмірі надається державна допомога для догляду за дитиною до трьох років. Я - мати чотиримісячної доньки. У газетах прочитала, що розмір цієї допомоги становить приблизно 500 грн. Коли прийшла у районний відділ соціального захисту, мені повідомили, що зможу отримати приблизно 130 грн. На запитання, чому така мала сума, мені повідомили, що більше немає грошей. Але мені так і не пояснили, як нараховується ця допомога, чому для мам, які виховують дитину до трьох років, вона різна. Чи має значення, працювала жінка до народження дитини чи була безробітною. Хотіла б отримати компетентну відповідь, бо це питання хвилює багатьох мам.

З повагою львів'янка
Оксана Петрівна"

За роз'ясненням "Пошта" звер­нулася до заступника начальника головного управління праці і соціального захисту ЛОДА Оксани Яковець:

- Відповідно до закону України, для жінок, які народили, передбачено три види допомоги. Першу призначають у зв'язку з вагітністю та пологами. У народі їх називають декретними. Суми допомоги жінкам, котрі працюють, і безробітним - різні. Якщо жінка працювала, то розмір допомоги дорівнює розміру середньомісячного заробітку. Коли майбутня мама є студенткою чи навчається в аспірантурі, інтернатурі, то розмір допомоги дорів­нюватиме розміру стипендії. Сума допомоги для безробітних жінок становить 25% від місячного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який з першого жовтня становить 669 грн. 25% від цієї суми становитиме 167 грн. Ос­кільки "декретні" виплачуються за чотири місяці, то допомога становить 669 грн. Вона є одноразовою.

Другий вид допомоги - виплати після народження дитини. Cума допомоги однакова як для жінок, які працюють, так і для тих, що не працюють. Якщо жінка народила першу дитину, то держава їй виплачує 12 тис. грн: спершу - 4800 грн, а решту - рівними частинами впродовж 12 місяців. Після народження другої дитини - 25 тис. грн. Перша виплата - 4800 грн, а впродовж 24 місяців - по 840 грн щомісяця. Якщо жінка народила третю, четверту і більше дітей, державна допомога становить 50 тис. грн. Сума першої виплати - 5 тис. грн, решту суми сім'ї виплачуватимуть упродовж 36 місяців по 1250 грн щомісяця.

Третій вид допомоги - виплати для догляду за дитиною до трьох років. Сума цієї допомоги буде різною, бо становить різницю між 50% прожиткового мінімуму та середньомісячним сукупним доходом родини за шість місяців на одну людину. 50% прожиткового мінімуму - це 334 грн, а середньомісячний дохід на одного члена родини є, наприклад, 200 грн. То сума допомоги буде 134 грн (334 - 200). Але є ще визначений мінімум допомоги, який не може бути меншим ніж 130 грн. Якщо різниця між прожитковим мінімумом і доходом сім'ї буде меншою ніж 130 грн, то жінка отримуватиме цей фіксований мінімум.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
29.5139 / 4.08MB / SQL:{query_count}