Золота лихоманка

Збереження грошей у банківських металах поступаються тільки інвестиціям у нерухомість та цінні папери

Збереження грошей у банківських металах поступаються тільки інвестиціям у нерухомість та цінні папери

gold.jpg 

За минулий рік деяким банкам вдалося збільшити кіль­кість "золотих" вкладників утричі, а коштовні метали торік стали третім за дохідністю фінансовим інструментом українців. Нині ліцензію на право роботи з дорогоцінними металами має близько 50 банків, щоправда, активно ними займається хіба десяток фінансових установ.

"Таке вкладення грошей є альтернативним способом збереження заощаджень. Тільки за 2007 рік ціна золота зросла на 31-34%", - заявив "Пошті" Олег Василишин, заступник голови правління банку "Дніс­тер". За його словами, перевага "золотого" банківського депозиту полягає, насамперед, в його захищеності. Окрім того, метал можна фізично забрати з банку, вивезти за кордон чи, зрештою, переплавити злиток і зробити з нього прикрасу. Українські банки пропонують своїм клієнтам досить широкий набір операцій із коштовними металами: купівлю-продаж зливків, продаж ювілейних та пам'ятних монет і відкриття поточних та депозитних рахунків у металах.

Нині в Україні придбати зливок золота не проблематично - його продають у кожному банку, який працює із цим металом. Є зливки для клієнтів із різним розміром гаманця: від 1 до 250 грамів і більші. Як розповів "Пошті" Олег Василишин,  для депозиту метал краще купувати безпосередньо в банку, який працює із провідними виробниками і має власного експерта. Фахівець каже, що успіх вкладення кош­тів безпосередньо залежить від ваги зливка - чим масивніший шматок дорогоцінного металу ви придбали, тим ваша інвестиція потенційно вигідніша. На сьогодні дохідність за такими депозитами коливається від 1,5 до 5%, залежно від вибраного банку та розміру вкладу. При цьому клієнт може ще й отримати дохід від зростання торговельної ціни металу.

Депозити в банківських металах поділяють на "готівкові" й "безготівкові".  "Готівкові  депозити - це коли клієнт приходить в банківську установу, купує справжнє золото і безпосередньо кладе його на депозит", - пояснює Олег Василишин. Натомість, відкриваючи депозит у "безготівковому металі", банк виходить на міжбанківський валютний ринок, ку­пує безготівкове золото для клієнта і зараховує йому на депозитний рахунок за курсом Національного банку України на день відкриття вкладу. Варто також зазначити, що ціна золота невпинно зростає. Тіль­ки з початку цього року цей цінний метал, згідно з курсом Національного банку, подо­рож­чав із 130 до 150 гривень за грам. "Я думаю, що ціна золота до кінця року ще однозначно має піднятися. Якщо порівняти сьогоднішню ситуацію з початком року, то подорожчання становитиме орієнтовно 25 - 30%", - прогнозує заступник голови правління банку "Дністер".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7702 / 4.08MB / SQL:{query_count}